Xenoblade Chronicles XCOM 2 Bioshock Borderlands Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Przypominamy: Xenoblade Chronicles, BioShock, Borderlands oraz XCOM 2 od dziś dostępne na Nintendo Switch

Na 29 maja ustalonych zostało kilka niewątpliwie wartych uwagi premier…

29 maja 2020

Na 29 maja ustalonych zostało kilka niewątpliwie wartych uwagi premier na Nintendo Switch. Od dzisiaj wszyscy gracze mogą zaopatrzyć się w kilka naprawdę mocnych gier, które dostępne są w sprzedaży zarówno w formie cyfrowej poprzez sklep eShop, jak i wersje fizyczną ( z wyłączeniem jednej z gier). Postanowiliśmy przypomnieć wam, które hitowe gry zaatakują wasze Switche już dziś!

 

Xenoblade Chronicles Definitive Edition

 

 

Dzieło Monolith Software pierwotnie ukazało się w 2010 roku na konsolę Wii, później zostało przeniesione również na New Nintendo 3DS jako Xenoblade Chronicles 3D.  Nie było jednak tak dużym sukcesem, jak zakładało Nintendo. Wszystko zmieniło się jednak wraz z premierą Xenoblade Chronicles 2 na Switcha. Tytuł ten od razu okazał się wielkim hitem. Dlatego też postanowiono wrócić do pierwszej części i odpowiednio dopieścić i dostosować ją do konsoli nowej generacji. Miejscem akcji jest fantastyczny świat, gdzie na ciałach dwóch zmarłych tytanów żyją ludzie oraz istoty mechaniczne. Wcielamy się tu w Shulka, który w czasie poprzedniej wojny stracił rodziców. Znajdujemy się w momencie, w którym ludzie przygotowują się do odparcia wrogiego ataku. Nasz bohater odkrywa w sobie pradawne moce, dzięki którym być może będzie mógł pokonać przeciwników. W toku rozgrywki musimy przemieszczać się po świecie, wykonywać powierzone nam zadania, walczyć z wrogami.

 

 

Borderlands Legendary Collection

 

 

Także dzisiaj ukazała się kolekcja 3 gier ze świata Borderlands: Borderlands, Borderlands 2 i Borderlands: The Pre-Sequel. Miejscem wydarzeń jest tutaj planeta Pandora. Znajduje się na niej mityczna krypta, dzięki której można stać się niezwykle bogatym. Jako Vault Hunters wyruszamy zatem na jej poszukiwania. W drugiej części mającej miejsce kilka lat później wcielamy się w inną grupę, której zadaniem jest pokonanie Handsome Jacka, złoczyńcy chcącego zawładnąć planetą. Borderlands: The Pre-Sequel z kolei łączy ze sobą historię z I i II części, gdyż wcielamy się tutaj w grupę dowodzoną przez Jacka. W grze możemy wybrać kilka postaci o odmiennych specjalizacjach i umiejętnościach. Świat ma tu otwartą strukturę, a naszym głównym celem jest wypełnianie po kolei różnych zadań. Musimy także zajmować się eliminacją przeciwników. Borderlands Legendary Collection dostępne jest w trybie dla jednego gracza, jak i multiplayer. Zawiera przy tym szereg dodatków do każdej z części.

 

 

XCOM 2 Collection

 

 

Również dzisiaj na rynku ukazało się XCOM 2 Collection. XCOM 2 to sequel gry XCOM: Enemy Unknown. Dzieło 2K Games oraz Firaxis przenosi nas 20 lat po wydarzeniach z Enemy Unknown. Ludzkość niestety przegrała wojnę z obcymi, którzy zniewolili Ziemię. Na całe szczęście wciąż są osoby, małe jednostki wojskowe, które toczą partyzancką wojnę z obcymi. Wcielamy się w dowódcę, który musi poprowadzić oddział do ostatecznego zwycięstwa. Gra składa się z dwóch trybów. Pierwszym z nich jest strategia, gdzie zarządzamy naszą bazą, zasobami. Drugim zaś klasyczna walka turowa z obcymi. Możemy korzystać z pięciu klas postaci. Różnią się oni między sobą wyposażaniem oraz umiejętnościami. Gra dostępna jest dla jednego gracza oraz w kooperacji dla 2 osób. XCOM 2 Collection zawiera podstawową wersję gry, rozszerzenie War of the Chosen, jak i kilka dodatków: Tactical Legacy Pack, Shen’s Last Gift, Anarchy’s Children, Alien Hunters.

 

 

BioShock: The Collection

 

 

Ostatnim wielkim tytułem, który od dziś dostępny jest dla użytkowników Nintendo Switch jest BioShock: The Collection. BioShock to dla wielu osób absolutna klasyka w dziedzinie gier komputerowych. Już w 2016 roku przygotowana została przez firmę 2K Games specjalna wersja trzech gier z cyklu BioShock. Teraz po 4 latach pojawi się także na Switchu. Kolekcja składa się z gry BioShock z 2007 roku, Bioshock 2 z 2010 roku oraz BioShock Infinite z 2013 roku. W pierwszej części jako ocalały z katastrofy samolotu nieoczekiwanie odkrywamy drogę do podwodnego miasta Rapture. Z utopijnego ośrodka przerodziło się ono jednak w ruiny opanowane przez psychopatów. Musimy zatem przeżyć w tym środowisku i znaleźć drogę do domu. W drugiej części ponownie trafiamy do Rapture, jednak tym razem wydarzenia będziemy obserwować z perspektywy Big Daddy’ego, czyli jednego z głównych antagonistów I części. BioShock Infinite to już zupełnie inny tytuł, który przeniesiony został do Columbii, podniebnego miasta. Jako Booker DeWitt musimy uratować pewną kobietę w mieście. The BioShock Collection zawiera także dwa dodatki Burial at Sea.

 

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *