Nintendo Switch 2
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nintendo Switch 2 opóźniony do pierwszego kwartału 2025 roku – Co to oznacza dla fanów?

Według doniesień różnych źródeł, w tym Bloomberg, Eurogamer i VGC,…

26 lutego 2024

Według doniesień różnych źródeł, w tym Bloomberg, Eurogamer i VGC, następna konsola Nintendo, czyli „Nintendo Switch 2”, może zostać wydana później niż zakładano. Według brazylijskiego dziennikarza Pedro Henrique Lutti Lippe, który opublikował informację w nowym wideo na kanale OX do Controle, konsola ma zadebiutować na początku 2025 roku. Pedro twierdzi, że otrzymał tę informację od pięciu różnych źródeł.

Następna generacja konsoli prawdopodobnie będzie posiadać funkcje przenośnego urządzenia, podobne do Switcha, oraz większy panel wyświetlacza. Długoterminowo spodziewano się, że ta nowa konsola zostanie wprowadzona na rynek w tym roku, ale japońska firma skupiła się na poprawie początkowej sprzedaży nowej maszyny oraz dała twórcom gier więcej czasu na stworzenie popularnych tytułów.

Źródła podają również, że Nintendo pracuje nad grami, które mają być gotowe na premierę nowej konsoli w pierwszym kwartale 2025 roku. Wcześniej konkretny termin premiery był ustalony na 2024 rok, jednak wewnętrznie został przesunięty. Podobne pogłoski słyszał również Eurogamer, ale nie potwierdzono ich w sposób jednoznaczny.

Również VGC informowało wcześniej, że Nintendo planuje premierę swojej następnej konsoli pod koniec 2024 roku, co podtrzymywały inne źródła informacji. Kolejnym komunikatem, który wpływa na tę sprawę, jest to, że Nintendo poinformowało wydawców o opóźnieniu premiery nowej konsoli z końca 2024 roku na pierwszy kwartał następnego roku.

Podczas zeszłomiesięcznego spotkania dotyczącego raportu finansowego, prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, zdecydowanie odmówił odkrycia planów dotyczących następnej generacji konsol. Stwierdził jedynie, że obecna edycja Nintendo Switch będzie głównym przedmiotem działalności firmy w 2024 roku. Plany dotyczące kolejnego roku podatkowego zostaną przedstawione w maju na kolejnym spotkaniu dotyczącym wyników finansowych.

Rok podatkowy Nintendo obejmuje okres do kwietnia 2025 roku, więc możliwe jest, że premiera konsoli zostanie opóźniona na początek 2025 roku. Oczekuje się, że nowa konsola Nintendo będzie wyposażona w funkcję wstecznej kompatybilności, co było także wcześniej donoszone przez VGC.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *