Nintendo Switch Pro 4K mini-led
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nintendo Switch Pro może otrzymać zaawansowane ekrany w technologii Mini-LED

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie magiczna fraza „Nintendo Switch Pro”…

26 października 2020

W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie magiczna fraza „Nintendo Switch Pro” pojawiała się różnojakich raportach i przeciekach. Rozdzielczości 4K, Joy-cony produkowane przez nowego dostawcę, czy obsługa kartridży o większej pojemności to tylko niektóre z dostępnych w sieci leaków. Jednak najnowszy raport wydaje się rzucać trochę więcej światła na ten projekt, który, o czym warto pamiętać, nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez Nintendo.

 

Jak donosi Economic Daily News, Nintendo ma współpracować z tajwańskim producentem paneli Innolux Corporation w celu wykorzystania ekranów Mini-LED, w które rzekomo ma być wyposażony nowy model Nintendo Switch. Jeśli ta informacja okaże się prawdą, oznacza to, że w kolejnym modelu nie uświadczymy wyświetlaczy od Sharp i Japan Display montowanych dotychczas.

 

Technologia mini-LED ma pewne zalety w stosunku do technologii LCD i OLED. Przez znawców technologi jest opisywana jako hybryda standardowych ekranów LCD z podświetleniem w stylu OLED. Użycie technologi mini-LED w konsoli Nintendo Switch Pro mogłoby zmniejszyć zużycie energii, a tym samym wydłużyć żywotność baterii oraz zapewnić dłuższy czas pracy. Jednocześnie wprowadzenie ekranów mini-Led ma poprawić kontrast, jakość obrazu i odwzorowanie kolorów.

 

Z tych nowoczesnych ekranów zaczął korzystać już Apple, rzekomo wdrążając je do kolejnych modeli MacBookówi iPadów. Tym samym zastąpią one ekrany LCD dotychczasowo wykorzystywane w sprzętach tej marki.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *