Nintendo Switch aktualizacja
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Raport: Nintendo zwiększa zamówienia produkcyjne Nintnedo Switch do 30 milionów sztuk

Najnowszy raport Bloomberg informuje, że Nintendo chce zwiększyć swój cel…

9 września 2020

Najnowszy raport Bloomberg informuje, że Nintendo chce zwiększyć swój cel produkcyjny dla konsoli Nintendo Switch nawet o 20%, co oznaczałoby wyprodukowanie 30 milionów sztuk w bieżącym roku podatkowym. Nintendo zwróciło się rzekomo w tej sprawie do partnerów produkcyjnych, starając się zwiększyć produkcję już drugi raz w tym roku.

 

Według lipcowych informacji, Nintendo podobno podniosło zamówienia produkcyjne do 25 milionów sztuk na początku sierpnia, starając się nadążyć za ciągłym popytem na Switcha spowodowanym ogromnym sukcesem gry Animal Crossing: New Horizons oraz pandemią COVID-19. Na początku tego roku globalna pandemia doprowadziła do niskiego stanu zapasów konsoli Nintendo Switch i braku dostępności dla chętnych w wielu miejscach na świecie. Od tego czasu problemy te zostały jednak rozwiązane, o czym Nintendo poinformowało na początku sierpnia.

 

Zwiększenie produkcji Nintendo Switch pozwoliło by firmie z Kyoto sprostać wymaganiom rynku podczas zbliżającego się okresu świątecznego. Według obserwatora branży Katsuhiko Hayashi, cytowanego w artykule, „sprzedaż Switcha prawdopodobnie nabierze dalszego tempa pod koniec roku”. Jednak może być to niezwykle trudne do zrealizowania, ponieważ według informatorów Bloomberga, partnerzy produkcyjni pracują już na 120 %.

 

Pod koniec raportu Bloomberg ponownie wspomina o planowanym wprowadzeniem przez Nintendo ulepszonej wersji Nintendo Switch „wzmocnionej oferty gier” w 2021 roku. Kilku zewnętrznych studiów tworzących gry na Switcha miało powiedzieć redaktorowi, że Nintendo poprosiło ich o przygotowanie ich gier dla rozdzielczości 4K.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *