Nintendo Switch Pro Aula 4K
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nowe Nintendo Switch z obsługą 4K i ekranem Samsung OLED trafi na rynek w tym roku

Nintendo nie tak dawno zaprzeczyło wszelakim plotkom mówiącym o wypuszczeniu…

4 marca 2021

Nintendo nie tak dawno zaprzeczyło wszelakim plotkom mówiącym o wypuszczeniu nowej konsoli Nintendo Switch w tym roku. Innego zdania jest jednak redakcja Bloomberg, która w swoim raporcie jest pewna, że nowy model „Nintendo Switch PRO” trafi na rynek w okolicach Świąt Bożego narodzenia.

 

Nintendo podobno podpisało kontrakt z Samsung Display Co., na rozpoczęcie produkcji siedmiocalowych paneli OLED o rozdzielczości 720p od czerwca. Źródła podają również, że nowy model będzie w stanie wyświetlać grafikę w rozdzielczości 4K, jednak nie ma aktualnie żadnych szczegółów na temat ulepszonych „bebechów” nowego modelu Nintendo Switch, które miałyby poradzić sobie z podniesieniem rozdzielczości z 1080p na istniejących jednostkach napędzanych NVIDIA Tegra. Mówimy tu oczywiście o wyświetlaniu gier w trybie zadokowanym, raport nie wspomina nic o możliwościach rozgrywki w trybie handheld.

 

Mimo że rozdzielczość nowszego panelu jest podobna do 6,2-calowego, który posiada obecny Switch i 5,5-calowego wyświetlacza LCD we Nintendo Switch Lite, panel OLED od Samsung powinien oferować znacznie wyższy współczynnik kontrastu, głębszą czerń, szersze kąty widzenia i lepszą wydajność energetyczną.

 

To nie pierwszy raz kiedy redakcja Bloomberg wspomina o nowym modelu hybrydowej konsoli Nintendo potocznie nazwanym Switch Pro. Poprzednie doniesienia mówiły, że ​​Nintendo planuje stworzenie nowego Switcha z „większą mocą obliczeniową i grafiką 4K w wysokiej rozdzielczości”. Dzisiejszy raport jest o wiele bardziej złożony i posiada dokładniejsze informacje.

 

Raport Bloomberg nie podaje dokładnej daty wprowadzenia na rynek nowego Nintendo Switch, ale źródła redakcji twierdzą, że konsole na pewno zostaną udostępnione do sprzedaży przed Bożym Narodzeniem. Produkcja nowych wyświetlaczy ma rozpocząć się w czerwcu, a pierwsze partie mają zostać dostarczone do monterów w lipcu. Według opublikowanych informacji Samsung ma produkować dla Nintendo około miliona sztuk paneli OLED miesięcznie. Powinno to zagwarantować wprowadzenie na rynek wystarczającej ilości konsol na premierę.

 

Przedstawiciele zarówno Nintendo jak i Samsunga odmówili komentarza.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *