Pokemon Legends: Arceus Recenzje
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Recenzenci zachwyceni Pokémon Legends: Arceus. To niespodziewanie bardzo dobra gra!

Pokémon Legends: Arceus na Nintendo Switch ukaże się jeszcze w…

26 stycznia 2022

Pokémon Legends: Arceus na Nintendo Switch ukaże się jeszcze w tym tygodniu, a embargo na przedpremierowe recenzje zostało zniesione dzisiejszego dnia. Od godziny 15:00 sieć zalana została opiniami krytyków, którzy mówią otwarcie; „Jest to jedna z najlepszych gier Pokémon od lat”. Odświeżony system łapania stworków, żyjący otwarty świat, czy przebudowany system walki to tylko niektóre z elementów, które recenzenci zachwalają w swoich tekstach. I pomyśleć, że jest to tytuł, za który odpowiada tak krytykowane od lat Game Freak!

 

Pokémon Legends: Arceus nie miało łatwego życia od ogłoszenia przez Game Freek i Nintendo w 2021 roku. Pierwszy zwiastun pokazany przez twórców podzielił fanów Pokemonów. Jedni zachwycali się faktem, że prośby graczy zostały wysłuchane i kolejna główna gra z serii na Nintendo Switch otrzyma wreszcie żyjący, otwarty świat. Z drugiej strony ogromna rzesza obserwatorów komentowała krytycznie oprawę graficzną, porównując ten tytuł do świetnej Zeldy: Breath of the Wild.

Co prawda od zaprezentowania pierwszych materiałów gra odczuwalnie otrzymała upgrade graficzny, co mogliśmy zauważyć w kolejnych zwiastunach, jednak nadal wielu graczy uważało, że twórcy mimo wszystko nie dowiozą tego projektu do końca. Jednak tutaj następuje niespodzianka. Zachodni recenzenci, którzy otrzymali od Nintendo przedpremierowy dostęp i dzisiejszego dnia podzieliło się swoimi wrażeniami niemal w każdej płaszczyźnie są zachwyceni Pokémon Legends: Arceus! W chwili pisania tego newsa Arceus może pochwalić się średnia ocen w serwisie Metacritic na poziomie 86/100 bazując na 40 opublikowanych recenzjach. Spodziewaliście się tak pozytywnych opinii ze strony recenzentów?!

 

Oto kilka przykładowych recenzji Pokemon Legends: Arceus

  • Comicbook10/10 „To obowiązkowa gra Pokemon, która trafi na wiele list „najlepszych gier roku” i powinna przyciągnąć do serii niezliczoną liczbę nowych i powracających fanów.”
  • Video Games Chronicle10/10 „Pokémon Legends to powiew świeżego powietrza, którego seria potrzebował od tak dawna”
  • NintendoLife9/10 „… Pokémon Legends: Arceus jest po prostu jedną z najlepszych gier Pokémon, jakie kiedykolwiek powstały.”
  • GamesRadar9/10Pokemon Legends: Arceus to naprawdę najlepsze wrażenia dla fanów Pokemonów, poza jedną rażącą wadą – wydajnością wizualną.”
  • Screen Rant – 9/10 „Pokémon Legends: Arceus to idealny punkt wejścia dla tych, którzy nigdy nie grali w gry Pokémon, będąc jednocześnie świetnym sposobem dla długoletnich fanów na podejmowanie nowych wyzwań”
  • GameSpot – 8/10 „…jest to najbardziej odważna i pomysłowa seria od lat, rozbijając stabilny rdzeń i tworząc coś nowego i ekscytującego…”

 

Wszyscy, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe na Pokémon Legends: Arceus, jak i również ci, którzy czekali na pierwsze recenzje muszą być bardzo zadowoleni z tego co mogą przeczytać w opublikowanych tekstach. Porównując średnią ocen Arceus do poprzednich gier z serii Pokemon na Nintendo Switch widzimy tutaj skok o 5/6 oczek w górę, co jest naprawdę zauważalnym wynikiem. Gra oczywiście nie jest idealna. Najbardziej dostało się oprawie wizualnej i optymalizacji, która w niektórych momentach po prostu nie daje rady na słabiutkim Switchu. Często możemy o tym przeczytać w zachodnich recenzjach.

Oczywiście planujemy także opublikować recenzję Pokémon Legends: Arceus, za którą odpowiadać będzie nasz redakcyjny kolega — Kosma. Biedny już nie może się doczekać aż położy swoje łapska na kopii Arceus’a 😀

 

Pokémon Legends: Arceus pojawi się na Nintendo Switch w najbliższy piątek, 28 stycznia na całym świecie.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *