Sherlock Holmes The Awakened
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Remake Sherlock Holmes The Awakened ogłoszony na Nintendo Switch

Ukraiński deweloper Frogwares ujawnił, że ich kolejną grą jest Sherlock…

28 lipca 2022

Ukraiński deweloper Frogwares ujawnił, że ich kolejną grą jest Sherlock Holmes The Awakened, który ukaże się na platformie Nintendo Switch. Jest to „pełny remake” gry Cthulhu x  Sherlock wydanej oryginalnie na komputerach PC i konsoli Nintendo Wii. Twórcy wystartowali też z kampanią na Kickstarterze.

 

Sherlock Holmes The Awakened to mroczna, inspirowana HP Lovecraftem historia, w której poznajemy jedną z pierwszych spraw młodego Sherlocka Holmesa w Londynie wraz ze swoim nowo poznanym pomocnikiem, Johnem Watsonem. Gra został kompletnie przebudowany z nową grafiką na silniku Unreal Engine 4, a także ma zupełnie nowe animacje i duże zmiany w przerywnikach filmowych. Wprowadzona zostanie nowa mechanika rozgrywki związana ze śledztwami, a także nowe zadania poboczne.

 

Remake The Awakening pojawi się na komputerach PC, PS4, PS5, XB1, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Twórcy wspomagają się  z kampanią na Kickstarterze, która ma się wkrótce rozpocząć, aby pomóc zabezpieczyć fundusze na produkcję gry i zaoferować fanom kilka dodatkowych bonusów i nagród za wspieranie studia w czasie, gdy ich kraj jest cały czas w stanie wojny.

 

Twórcy zapewniają, że pierwszy zwiastun prezentujący grę w akcji zostanie zaprezentowany w przeciągu najbliższych kilku dni. Sherlock Holmes The Awakened remake nie ma jeszcze potwierdzonego okna wydania.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *