Baten Kaitos I & II HD Remaster
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Remastery Baten Kaitos w wersji HD nadchodzą na Nintendo Switch

Bandai Namco nieoczekiwanie zapowiedziało Baten Kaitos I & II HD…

9 lutego 2023

Bandai Namco nieoczekiwanie zapowiedziało Baten Kaitos I & II HD Remaster, kolekcję zremasterowanych wersji Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean oraz Baten Kaitos Origins. Ogłoszona podczas prezentacji Direct kolekcja ukaże się latem 2023 roku na Nintendo Switch.

 

 

 

Obie gry Baten Kaitos zostały opracowane przez Monolith Soft i tri-Crescendo i pierwotnie wydane na Nintendo GameCube. Wydany w 2003 roku Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean to jedna z najbardziej niedocenionych gier JRPG, która dzięki remasterowi może przyciągnąć sporą ilość nowych graczy. Baten Kaitos Origins ukazało się trzy lata później i jest prequelem oryginału.

 

Akcja Eternal Wings and the Lost Ocean dzieje się w świecie wysp na niebie unoszących się wysoko nad zanieczyszczoną ziemią, gdzie grupa antagonistów próbuje obudzić złego boga i zapoczątkować erę chaosu. Wcielasz się w ducha stróża mężczyzny o imieniu Kalas w misji zemsty, do którego dołącza młoda kobieta o imieniu Xelha z myślą o znacznie większej misji. Musisz zebrać zespół śmiałków, którzy staną do walki o bezpieczeństwo planety.

Gry z serii Baten Kaitos wyróżnia system walki kartami i talii, w którym karty mogą się zmieniać w zależności od interakcji z innymi kartami, a także innych elementów, takich jak czas gry.

 

Baten Kaitos I & II HD Remaster będzie zawierałć ulepszoną grafikę, a także opcje pomijania pojedynków, automatyczną bitwę, opcję pomijania przerywników filmowych i automatyczne zapisywanie. Bandai Namco ogłosiło, że nie będzie zawierało żadnych dodatkowych treści i będzie zawierało tylko japońskie podkłady głosowe z angielskimi napisami.

 

Baten Kaitos I i II HD Remaster są planowane na lato 2023 roku ekskluzywnie na konsolę Nintendo Switch.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *