We. The Revolution

Resident Evil HD

Rating: 9.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek:

Data premiery: 20.05.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 18

Nasza ocena


We. The Revolution

Gatunek:

Data premiery: 20.05.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 18

Ocena użytkowników:
Rating: 9.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Resident Evil to gra, która wyznaczyła kierunek tytułom z gatunku survival horror. Jest obecnie uznawana za absolutną klasykę gier komputerowych. Nic też dziwnego, że firma Capcom w 2015 roku zdecydowała się na wydanie zremasterowanej wersji z 2002 roku, która pod względem graficznym i dźwiękowym dostosowana została do urządzeń nowej generacji. Od maja 2019 roku także i użytkownicy Nintendo Switch mogą zmierzyć się z zombiakami w opuszczonej rezydencji.

 

Pierwsze spotkanie z zombie

 

Pierwotnie tytuł ten ukazał się na PSX w 1996 roku i dla wielu osób był pierwszym spotkaniem z zombie. Przenosimy się tutaj do Raccoon City, gdzie groźny wirus wydostaje się z ukrytego laboratorium. Zamienia on ludzi w zombie, którzy od tego momentu zaczynają polować na żywych. Jako członkowie grupy specjalnej o nazwie S.T.A.R.S. wyruszamy do tajemniczej rezydencji. Mamy tutaj do wyboru dwójkę bohaterów: Chrisa Redfielda oraz Jill Valentine. Każde z nich posiada odrębne cechy i styl walki, poruszania się. Naszym zadaniem jest eksplorowanie poszczególnych pomieszczeń, zbieranie wszelkich niezbędnych przedmiotów: amunicji, broni, opatrunków, kluczy, jak i walka z potworami. Obok typowych zombie przyjdzie nam mierzyć się ze zmutowanymi psami, wężami, jak i innymi dziwnymi potworami. Wszystko prowadzić będzie do finalnego pojedynku i opuszczenia rezydencji.

 

Klasyka w nowszym wydaniu

 

Resident Evil HD pod wieloma względami przypomina pierwowzór. Zetkniemy się z tymi samymi postaciami, przeciwnikami, sposobem poruszania się, otwierania drzwi. Wszystko to jednak przybrało o wiele lepszą oprawę wizualną i dźwiękową. Dzięki temu niektóre miejsca, elementy wzbudzają jeszcze większą grozę i niepokój. Obok eksploracji i walki będziemy musieli również rozwiązywać zagadki logiczne. Wybór wybranej postaci będzie mieć wpływ na niektóre wydarzenia fabularne. Chris to idealna propozycja dla osób ceniących większą wytrzymałość, a Jill dla tych, którzy lubią więcej ekwipunku czy otwieranie drzwi wytrychem.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Resident Evil HD Nintendo Switch

 

 

 

Na temat