Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Ring Fit Adventure to przygodowa gra od Nintendo stawiająca na ćwiczenia ruchowe

Niecały tydzień temu Nintendo wypuściło krótką zajawkę nowego sprzętu do…

12 września 2019

Niecały tydzień temu Nintendo wypuściło krótką zajawkę nowego sprzętu do ćwiczeń. Okazuje się, że nie będzie to zwykła aplikacja, która będzie motywowała nas do ruszania się przed telewizorem. Nowy sprzęt ma być kontrolerem do nowej, pełnoprawnej gry Ring Fit Adventure, która połączy wciągającą rozgrywkę z ćwiczeniami. Jeżeli wcześniej nie mieliście motywacji do ruchu, to być może najnowszy produkt Nintendo wpadnie w wasz gust.

 

W grze będziemy biegać, skakać, pływać, latać, unikać pułapek, zbierać doświadczenie i monety, a nawet walczyć z wrogami. Wszystkie te czynności wykonamy za pomocą ruchu. Najciekawszą czynnością mogą okazać się potyczki z wrogami, które odbywają się w systemie turowym. W nasze ręce, a w zasadzie całe ciało, zostało oddanych ponad 40 różnych „ataków”, które zostały umieszczone w czterech różnych typach. Każdy typ jest dobry na inny rodzaj stworków, zupełnie jak w serii Pokemon. Jeden będzie miał słabość do ćwiczeń na ręce, a inny na nogi. Podczas tury przeciwników będziemy musieli wytężyć mięśnie naszego brzucha, żeby otrzymać mniej obrażeń.

 

Poza przygodowym trybem kampanii w grze znajdziemy tryb Quick Play, który będzie się składać z:

  • Simple – seria szybkich ćwiczeń, w których będziemy bić rekordy oraz konkurować z rodziną i przyjaciółmi o najlepszy wynik,
  • Minigames – seria minigierek, w których nasza postać będzie biegać w odpowiednim tempie, wspinać się po ścianie czy też latać na lotni. Również posiada aspekt rywalizacyjny
  • Sets – seria bardziej tradycyjnych ćwiczeń

Gra zadebiutuje już 18 października. W pudełku z grą oczywiście znajdziecie wszystkie potrzebne gadżety by móc cieszyć się zabawą, czyli obręcz oraz opaskę na nogę. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym filmie:

 

 

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *