Risen Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Risen – klasyczny RPG od Piranha Bytes, pojawi się na Nintendo Switch w styczniu 2023 r.

Firma THQ Nordic ogłosiła dzisiaj datę premiery RPG akcji pt….

17 listopada 2022

Firma THQ Nordic ogłosiła dzisiaj datę premiery RPG akcji pt. Risen na Nintendo Switch. Gra pojawi się na hybrydowej konsoli 24 stycznia 2023 r. Preordery na wydanie pudełkowe Switcha wystartują już wkrótce w polskich sklepach z grami video.

 

 

Pierwotnie wydany na PC w 2009 roku Risen od Piranha Buyes zostanie przeportowany na Switcha i inne konsole. Kultowy RPG według twórców powinien pozbyć się długiego wczytywania ekranów, które straszyły graczy w pierwowzorze. Potwierdzone zostało także  przemodelowanie interfejsu użytkownika na potrzeby konsolowych wersji.

 

Zanurz się w brutalny i klimatyczny świat Risen, w którym każde działanie pociąga za sobą konsekwencje. Naucz się sztuki walki mieczem lub laską albo zostań potężnym magiem, torując sobie drogę przez krainę pełną tajemniczych trzęsień ziemi, przerażających potworów i niewyobrażalnych skarbów.
 
Poznaj tajemniczą wulkaniczną wyspę Faranga i jej nasilające się wstrząsy, które źle wróżą jej mieszkańcom. Ponieważ starożytne świątynie powstały z Ziemi, przyniosły ze sobą dziwaczne stworzenia, które terroryzują okolicę – czy jesteś wystarczająco odważny, by stawić czoła niebezpieczeństwom? Daj się złapać w sam środek buntu, tyranii i mistycznych rytuałów. Od Ciebie zależy, w którą stronę przesunie się wahadło losu… – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym.

 

Risen zadebiutuje na Nintendo Switch już 24 stycznia 2023 roku.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *