NewsRecenzja
NewsArtykuł

RPG Maker MV otrzymało wreszcie datę premiery na europejski rynek

Minęło sporo czasu odkąd NIS America wydało RPG Maker MV…

1 lipca 2020

Minęło sporo czasu odkąd NIS America wydało RPG Maker MV w Japonii, niejako zapominając o zachodniej premierze. Wydawca jednak wydał właśnie nowy zwiastun ujawniający datę premiery na Nintendo Switch 11 września.

 

 

Kreator do tworzenia gier został pierwotnie zaplanowany do wydania na luty 2019 r., Jednak zostało one opóźnione „z powodu ciągłych problemów z programowaniem”. Od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnych innych wiadomości o premierze RPG Maker MV na Switchu, aż do dzisiaj. Warto zaznaczyć, że w Japonii gra dostępna jest od listopada 2018 roku.

 

RPG Maker MV pozwala użytkownikom tworzyć własne gry fabularne, ponieważ jest to raczej silnik do tworzenia prostych gier RPG niż gra wideo. Programowanie gry nie wymaga żadnego kodowania, a gry są opracowywane za pomocą menu, kafelkek i gotowych zasobów. Te składają się na setki tekstur, wzorów postaci, potworów i krajobrazów, które można wykorzystać do stworzenia własnej historii.

 

Twoje dzieło można następnie udostępniać online innym graczom, nawet tym, którzy nie są właścicielami RPG Maker MV, dzięki bezpłatnej aplikacji RPG Maker MV Player!

 

NIS America ogłosiło, że wersja na Nintendo Switch ma dwa razy więcej zasobów niż wersja na PC. Zawiera także głosy w języku angielskim i japońskim oraz tekst po angielsku, francusku, włosku, niemiecku i hiszpańsku.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *