Nintendo Switch Update 9.2.0
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Rzecznik Nintendo informuje; „produkcja Nintendo Switch wraca do normy”

Jak dobrze wiemy, światowa pandemia Covid-19 bardzo mocno wpłynęła na…

23 czerwca 2020

Jak dobrze wiemy, światowa pandemia Covid-19 bardzo mocno wpłynęła na produkcję sprzętu elektronicznego, w tym konsoli Nintendo Switch. Popyt na sprzęt od Nintendo jest o wiele większy niż kiedykolwiek wcześniej, a podaż została mocno dotknięta z powodu problemów produkcyjnych wynikających z czasowego zamknięcia firm Chinach, Malezji oraz Filipinach. Jednak z najnowszych raportów wynika, iż wszystko powoli wraca do produkcyjnej normy.

 

Przedstawiciel Nintendo podczas rozmowy z japońskim magazynem CareerConnection wyjawił, że produkcja Nintendo Switch „wróciła do normy”. Nie oznacza to, że wszystkie braki sprzętu w niektórych regionach świata zostały zażegnane, ale zrobione bardzo duże postępy w nadrobieniu niedoborów. Innym słowem można powiedzieć, że  produkcja nowych konsol Switch działa już prawie w 100% mocą, tak samo jak przed wybuchem koronawirusa. Jednak popyt na nowe systemy wciąż przewyższa obecnie poziom zapasów w sklepach.

 

Rzecznik Nintendo nie mógł udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie, kiedy zapasy ponownie nadążą za popytem.

 

Podczas braku dostępności konsoli Nintendo Switch w sklepach do jakiej byliśmy dotychczas przyzwyczajeni, ceny jakie osiąga flagowa konsola mogła nas naprawdę niemiło zaskoczyć. W Polsce jeszcze pod koniec zeszłego roku cena za Switcha wynosiła między 1350 – 1400 zł za „pustą” konsolę. Aktualnie do zakupu konsoli Nintendo trzeba przygotować minimalnie 1550 złotych, bo właśnie w takiej kwocie wyceniana jest ona przez rodzime sklepy detaliczne. Sytuacja jeszcze gorzej wygląda w innych regionach gdzie dostępność Nintendo Switch jest znikoma i tam kwoty osiągają 50 – 100 % przebicie do oryginalnej ceny.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *