PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Specyfikacja techniczna Nintendo Switch

Wprowadzenie na rynek konsoli Nintendo Switch okazało się ogromnym sukcesem…

5 października 2018

Wprowadzenie na rynek konsoli Nintendo Switch okazało się ogromnym sukcesem japońskiej marki, jak i również krokiem milowym w rozwoju konsol przenośnych. Nie da się ukryć, że gracze jeszcze nigdy do tej pory nie mieli w ręku tak potężnego urządzenia z przeznaczeniem do rozgrywki mobilnej. A to przecież tylko część sukcesu, gdyż przecież Switch po podłączeniu do stacji dokującej i Tv może funkcjonować także jako stacjonarna konsola. Czas zatem przyjrzeć się, jaka jest specyfikacja Nintendo Switch.

 

Podstawowe wymiary

 

Switch już na samym początku zaskakuje całkiem optymalnymi wymiarami: 102 mm x 239 mm x 13,9/28,4 mm wraz z podłączanymi już kontrolerami Joy-Con Nintendo Switch. Samo urządzenie waży zaledwie 297 gram, natomiast z kontrolerami 398. W ten oto sposób konsola nie jest za ciężka, pewnie i wygodnie leży w dłoniach. Została przy tym wyposażona w pojemnościowy ekran dotykowy LCD 6.2 cali o rozdzielczości 1280×720. Jest to ekran 237 ppi, z dostępnymi parametrami: 1080p zadokowany, 720p w trybie przenośnym.

 

Moc urządzenia

 

Konsola od Nintendo zaopatrzona została w zmodyfikowany procesor NVIDIA Tegra. Układ GPU posiada 256 rdzeni CUDA oraz taktowanie na maksymalnym poziomie 1 GHz. Wspomniane parametry dotyczą konsoli podłączonej do stacji dokującej. W przypadku trybu mobilnego moc układu graficznego jest często ograniczona programowo o 40 procent. Dzięki temu można liczyć na mniejsze zużycie baterii. Z kolei układ CPU składa się z czterech rdzeni Cortex-A57 oraz czterech Cortex-A53 taktowanych do 2 GHz. Pamięć operacyjna urządzenia to 4 GB LDDR4.

 

Pamięć urządzenia

 

Na wyposażeniu każdy użytkownik otrzymuje 32 GB pamięci wbudowanej flash. Nie jest to zbyt wiele, zważywszy na pojemność niektórych gier, jak i również fakt, że część pamięci zarezerwowanej jest na system operacyjny. Na całe szczęście można korzystać z kart pamięci microSD, a samo urządzenie zaprogramowane jest na odczyt kart o pojemności nawet do 2 TB.

 

Łączność, porty, złącza

 

Switch zaopatrzony został w moduł Wi-Fi (IEEE 802.11 a/b/g/n/ac), a także Bluetooth 4.1. Istnieje oczywiście możliwość podłączenia konsoli przez przewodowe połączenie sieciowe za pomocą adaptera. Nintendo postawiło w swym modelu na złącze USB Type-C, które jest przeznaczone zarówno do ładowania baterii, jak i również podłączenia konsoli do stacji Nintendo Switch Dock. Model posiada również złącze słuchawkowe, wejście na karty microSD, microSDHC oraz microSDXC. W modelu tym znajduje się również port HDMI, za pomocą którego można łączyć konsolę ze stacją dokującą i telewizorem. Switch posiada również takie sensory jak akcelerometr, żyroskop oraz sensor jasności.

 

Bateria

 

Zainstalowana w Nintendo Switch bateria to akumulator litowo-jonowy o pojemności 4310mAh. Jest to wbudowana bateria, której nie można wymienić samodzielnie. W zależności od tytułu w rozgrywce mobilnej lub stołowej pozwala na grę do 6 godzin. Czas pełnego naładowania baterii wynosi około 3 godziny.

 

Gry

 

Urządzenie jest w stanie obsługiwać gry dostępne na dedykowanych kartridżach jak i również dostępne w wersji cyfrowej, które można zakupić i pobrać na Nintendo Switch eShop.


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *