Splatoon 3 Nintendo Direct
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Splatoon 3 na Nintendo Direct. Splatfest, figurki Amiibo, masa dodatkowej zawartości, płatne DLC i wiele więcej!

Splatoon 3 miało dzisiaj swój dzień wraz z prezentacją Nintendo…

10 sierpnia 2022

Splatoon 3 miało dzisiaj swój dzień wraz z prezentacją Nintendo Direct, która odbyła się dzisiejszego popołudnia. Ponad 30-minutowa transmisja przyniosła ogrom nowych szczegółów dotyczących oczekiwanej strzelaniny z atramentem, mająca swoją premierę już we wrześniu na Nintendo Switch. Oto wszystko, czego dowiedzieliśmy się o sequelu Splatoon z dzisiejszego Directa.

 

 

Splatfests powraca. Specjalne darmowe wydarzenie dla Splatoon 3 odbędzie się na dwa tygodnie przed premierą gry. Wszystko dzięki wersji demo, która trafi do eShopu 18 sierpnia. Jednak Splatfest pt. „Splatfest World Premiere” wybierając walkę o kamień, papier lub nożyczki będzie miał miejsce 27 sierpnia, chociaż demko pozwoli już od 25 sierpnia zacząć zabawę. Nintendo potwierdziło również, że Splatfests’y będą teraz składać się z trzech oddzielnych drużyn, zamiast dwóch, jak to miało miejsce w Splatoon i Splatoon 2.

Rozszerzenie Splatfestów o trzy możliwości wyboru zbiegło się z ogłoszeniem trio Deep Cut, na który składają się nowi „idole” o ksywkach Big Man, Shiver i Frye.

 

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich grach z serii, Nintendo potwierdziło, że gra otrzyma wiele różnych aktualizacji po premierze. Darmowe update wprowadzą do gry dwa nowe tryby; X Battle i League Battle, nowe plansze, czy jeszcze więcej broni. Najważniejszą wiadomością jest jednak to, że twórcy planują wprowadzić do gry ogromne płatne DLC,  a więcej szczegółów pojawi się w późniejszym czasie.

Podczas prezentacji Direct otrzymaliśmy podgląd na wiele powracających, jak i zupełnie nowych etapów, broni oraz umiejętności. Splatoon 3 wprowadzi nowe mapy i poznaliśmy ich nazwy; Scorch Gorge, Eeltail Alley, Mincemeat Metalworks i Undertow Spillway. Oczywiście wiele etapów powraca również z poprzednich gier, w tym Museum D’Alfonsino, Hammerhead Bridge, Mahi Mahi Resort, Inkblot Art Academy, czy Sturgeon Shipyard. Planowane jest dodanie kolejnych etapów później w bezpłatnych aktualizacjach popremierowych. Premierowo udostępnionych zostanie 12 planszy do zabawy.

Oczywiście w grze nie zabraknie nowych spluw, jednak na chwilę obecną otrzymaliśmy potwierdzenie dwóch nowych zabawek. Będą one głównie mieszanką tego co znamy z poprzednich gier z serii. Splatana Wiper to miecz przypominający wycieraczkę samochodu cechujący się umiejętnością „wsysania” atramentu. Drugim nowym orężem w walce jest łuk Tri-Stinger wystrzeliwujący aminicję z farbą. Warto nadmienić, że wszystkie bronie z poprzednich gier Splatoon powrócą do Splatoon 3.

 

Splatoon 3 otrzyma tryb fotograficzny, co zostało potwierdzone podczas Directa. Gracze będą mogli szybko wykonywać przeróżne zdjęcia w grze i podzielić się nimi ze znajomymi, czy publikując je na wszelakich social mediach. Z technicznych nowinek Splatoon 3 otrzyma także aplikację na smartfony o nazwie SplatNet 3, która będzie dostępna z poziomu app’ki Nintendo Switch Online.

 

Kolejną nowością w Splatoon 3 jest mini-gra karciana — Tableturf Battle. Rozgrywka dostępna będzie z lobby i pozwoli na zabawę z ponad 150 kolekcjonerskimi kartami w pojedynkach 1 na 1, zaczynając oczywiście zabawę ze startową talią.

 

Na koniec wspomnimy jeszcze o nowych figurkach Amiibo. Nowa kolekcja będzie się składać z trzech figurek: Inkling (żółty), Octoling (niebieski) i Smallfry. Mają one pojawić się w sklepach w okolicach świąt Bożego Narodzenia.

Splatoon 3 wystartuje 9 września wyłącznie na Nintendo Switch. Pamiętajcie jednak, że od 25 sierpnia będziemy mogli pobawić się pobierając wersję demonstracyjną, której wisieńką na torcie będzie pierwszy Splatfest „do trzech”!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *