Animal Crossing New Horizons Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Sprzedaż Animal Crossing: New Horizons jest niesamowita. Ponad 22 miliony w cztery miesiące od premiery!

O świetniej sprzedaży Animal Crossing New Horizons wiedzieliśmy od wydania…

6 sierpnia 2020

O świetniej sprzedaży Animal Crossing New Horizons wiedzieliśmy od wydania tej gry. Jednak cały czas brakowało oficjalnych liczb od Nintendo, aż do dzisiaj. Wraz z opublikowaniem raportu finansowego za poprzedni kwartał, Nintendo podało do wiadomości, że AC: NH sprzedało się w ilości 22,40 milionów sztuk na całym świecie od marcowej premiery!

 

Jest to niesamowicie imponujący wynik, który pozwolił wskoczyć Animal Crossing New Horizons na drugie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch. Powtórzę to ponownie, ten ekskluzywny tytuł na Switcha potrzebował na to niecałe 4 miesiące. Mario Kart 8 Deluxe cały czas okupuje pierwsze miejsce dla najlepiej sprzedającej się gry na Switcha, z 26,74 milionami sprzedanych egzemplarzy. Jednak ten tytuł został wydany przy launchu konsoli w 2017 roku. Wydaje się, że AC: New Horizons powinien przeskoczyć Mario Kart 8 już w kolejnych trzech miesiącach i zostać numerem jeden na Switcha!  Super Smash Bros. Ultimate z niecałymi 20 milionami, Legend of Zelda: Breath of the Wild i 18,60 milionów i Pokémon Sword/Shield (18,22 mln) zostały pokonane przez New Horizons w niezwykle krótkim okresie dostępności na rynku tej gry.

 

Top 10 najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch na dzień 30 czerwca 2020 roku wygląda następująco:

 

Mario Kart 8 Deluxe – 26,74 mln
Animal Crossing: New Horizons – 22,40 mln
Super Smash Bros.Ultimate – 19,99 mln
Zelda: Breath of the Wild – 18,60 mln
Pokemon Sword / Shield – 18,22 mln
Super Mario Odyssey – 18,06 mln
Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee – 12,20 mln
Super Mario Party – 10,94 mln
Splatoon 2 – 10,71 mln
Nowe Super Mario Bros. U Deluxe – 7,44 mln

 

Nintendo sprzedało obecnie ponad 406,67 miliona gier na Nintendo Switch. Przewiduje się, że bariera 500 milionów sztuk gier powinna zostać przekroczona już podczas zbliżającego się świąteczego okresu.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *