Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Sprzedaż Nintendo Switch osiągnęła ponad 114 milionów sprzedanych konsol

Nintendo publikując najnowszy kwartalny raport finansowy potwierdziło aktualną sprzedaż konsoli…

8 listopada 2022

Nintendo publikując najnowszy kwartalny raport finansowy potwierdziło aktualną sprzedaż konsoli Nintendo Switch. Na dzień 30 września hybrydowa konsola Nintendo sprzedała się w ilości 114,33 milionów egzemplarzy na całym świecie. W ostatnim kwartale finansowym sprzedaż sprzętu zwiększyła się o 3,25 miliona sztuk.

 

Pomimo tak ogromnego sukcesu, Nintendo przewiduje niższą o 10 % sprzedaży na resztę 2022 roku. Firma twierdzi w oficjalnym oświadczeniu, że zmiana prognozy na aktualny rok i ogólnie słabsza sprzedaż konsol z rodziny Nintendo Switch w bieżącym roku podatkowym jest spowodowana z powszechnym problemem z  półprzewodnikami. Niedobór spowodował spadek sprzedaży konsoli o 19,2 procent w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku podatkowego.

W bieżącym roku podatkowym, czyli w okresie między kwietniem 2022 a marcem 2023, Nintendo początkowo spodziewało się, że dostarczy 21 milionów sztuk Nintendo Switch na całym świecie. Od tego czasu liczba ta została zmieniona i oczekuje się, że całkowita liczba wysłanych jednostek Switcha wyniesie około 19 milionów, co oznacza spadek o łącznie dwa miliony jednostek.

 

„W przypadku sprzętu Nintendo Switch obniżyliśmy naszą prognozę o 2,00 mln sztuk do 19,00 mln sztuk” – napisało Nintendo. „Chociaż następuje stopniowa poprawa w zakresie dostaw półprzewodników i innych komponentów oraz tendencja ożywienia w produkcji sprzętu dla Nintendo Switch, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki produkcyjne i sprzedażowe, zmodyfikowaliśmy prognozy sprzedaży sprzętu Nintendo Switch na rok podatkowy”.

 

Patrząc na całkowitą sprzedaż Nintendo Switch, konsola nadal utrzymuje się na 3 miejscu w historii. Od premiery Switcha w marcu 2017 roku osiągnął niesamowity sukces, o czym świadczy fakt, iż firmie udało się sprzedać tak ogromną ilość konsol na całym świecie  w okresie ponad 5,5 lat. Trzeba założyć, że sprzedaż Switcha osiągnie wysoki wyniki sprzedaży w zbliżającym się okresie świątecznym, co na koniec roku pozwoli hybrydowej konsoli Nintendo przeskoczyć całkowitą sprzedaż Game Boy’ów z wynikiem 118,69 milionów jednostek. Pomóc w tym firmie ma oczekiwane przez graczy Pokémon Scarlet i Violet, które zadebiutuje na rynku 18 października.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *