Stardew Valley 1.5 Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Stardew Valley sprzedało się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie!

Kultowy „farmer” Stardew Valley przekroczyło kolejny kamień milowy, oficjalnie będąc…

9 maja 2022

Kultowy „farmer” Stardew Valley przekroczyło kolejny kamień milowy, oficjalnie będąc jedną z najlepiej sprzedających się gier indie wszech czasów! Na oficjalnej stronie internetowej gry możemy przeczytać, że gra została już zakupiona 20 milionów razy na wszystkich platformach od swojej premiery. Niesamowite!

 

Ostatnia aktualizacja sprzedaży ze września poprzedniego roku poinformowała nas o przekroczeniu liczby 15 milionów sprzedanych egzemplarzy. Wychodzi na to, że przez 8 miesięcy po grę Eric „ConcernedApe” Barone sięgnęło kolejne 5 milionów graczy. Wyniki, jakie wykręca Stardew Valley pokazują jak niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się ten tytuł. Do tak kosmicznego wyniku przyczyniły się systematycznie udostępniane przez twórcę aktualizacje wprowadzające coraz więcej nowego contentu do gry.

W oficjalnej notce możemy przeczytać, że aż 13 milionów sprzedanych sztuk pochodzi z platformy PC. Kolejne 7 milionów rozkłada się na Nintendo Switch, PS4, Xbox One, PS Vita, Android oraz iOS.  Tym samym Stardew Valley dołączyło do grona gier niezależnych, którym udało się przekroczyć magiczną barierę 20 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Dotychczas tylko Minecraft, Terraria, Human Fall Flat, Castle Crasher oraz Among Us udało się sprzedać więcej niż 20 milionów kopii.

 

Eric Barone aka. ConcernedApe, twórca Stardew Valley, jest teraz zajęty tworzeniem nowej gry o nazwie Haunted Chocolatier.

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *