NewsRecenzja
NewsArtykuł

Super Mario Land i inne gry z Game Boya debiutują w Nintendo Switch Online

Nintendo rozszerzyło dziś bibliotekę gier Game Boya dostępnych przez Nintendo…

15 maja 2024

Nintendo rozszerzyło dziś bibliotekę gier Game Boya dostępnych przez Nintendo Switch Online, dodając trzy klasyczne tytuły z 1989 roku. Aktualizacja ta zbiega się z obchodami 35. rocznicy premiery konsoli Game Boy. Najnowsze dodatki to:

  • Super Mario Land – pierwsza gra z serii Mario wydana na Game Boya, która do dziś pozostaje jednym z najbardziej kultowych tytułów w historii gier.
  • Alleyway – gra wzorowana na klasyku Breakout, w której gracze odbijają piłkę, aby zniszczyć cegły i przejść przez kolejne poziomy.
  • Baseball – prosta, lecz wciągająca gra sportowa, pozwalająca graczom na zarządzanie własnym zespołem baseballowym.

 

 

Nintendo w swoim oświadczeniu zaznaczyło: „Aby właściwie uczcić 35 lat systemu Game Boy, musimy wrócić do roku jego premiery! System Game Boy zadebiutował w 1989 roku wraz z klasycznymi tytułami takimi jak Baseball, Alleyway i pierwsza gra z serii Mario dostępna na tym systemie, Super Mario Land. Dziś członkowie Nintendo Switch Online mogą grać we wszystkie trzy te oryginalne tytuły z okazji 35. rocznicy systemu!”

Dodatkowo, użytkownicy z Japonii otrzymali ekskluzywny dostęp do gry przygodowej Kaeru no Tame ni Kane wa Naru wydanej przez Nintendo w 1992 roku. Gra ta posiada powiązania z The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Nintendo Switch Online kontynuuje rozwijanie swojej biblioteki cyfrowej, oferując coraz więcej możliwości powrotu do klasyków retro. Jakie są Wasze wrażenia związane z najnowszymi dodatkami do biblioteki Game Boya? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *