F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Świetna zeszłoroczna metroidvania FIST: Forged In Shadow Torch zmierza na Nintendo Switch! Ocena na Tajwanie sugeruje rychłą premierę

Wygląda na to, że uznana metrodivania pt. FIST: Forged in…

14 marca 2022

Wygląda na to, że uznana metrodivania pt. FIST: Forged in Shadow Torch od studia TiGames, wkrótce pojawi się na Nintendo Switch. Tajwańska komisja ds. ocen gier cyfrowych wystawiła właśnie swój ranking dla portu tej produkcji. 

 

Temat wycieku przeróżnych portów na Nintendo Switch poprzez stronę Tajwańska komisję rankingową przerabialiśmy już wielokrotnie. Wzmianki o Castlevania Advance Collection, Crash Bandicoot 4: It’s About Time, SnowRunner, Tales from the Borderlands, czy BioShock: The Collection po raz pierwszy pojawiały się właśnie przez tę instytucję z siedzibą na Tajwanie, by po kilku tygodniach otrzymać oficjalne ogłoszenie ze strony wydawcy. Więc wszystkie przecieki pochodzące z tej organizacji możemy traktować za pewne i sprawdzone źródło!

 

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch jest zatem kolejnym tytułem, o którym dowiadujemy się przed jego ogłoszeniem. Dla niewtajemniczonych jest to dynamiczna gra z gatunku metroidvania z perspektywy 2.5D. W grze wcielamy się w potężnego królika o imieniu Rayton, byłego żołnierza Armii Oporu, który w wyniku aresztowania swojego przyjaciela wyrusza mu na pomoc. W międzyczasie protagonista uzyskuje dostęp do swojej śmiercionośnej broni oraz zostaje wplątany w większy spisek pomiędzy mafią, rebelią i legionem.

F.I.S.T. na tle innych produkcji z gatunku wyróżnia niesamowity świat utrzymany jest w konwencji dieselpunk. Gra została stworzona na silniku Unreal Engine 4 z renderowaniem opartym na fizyce i niezwykle szczegółowymi teksturami, prezentujący wspaniałą wydajność wizualną 3D.

 

Metroidvania stworzona przez chińskie studio TiGames i wydana przez Bilibili aktualnie jest dostępna wyłącznie na konsolach Sony (PS4&5) oraz komputerach PC. Kolejnym przystankiem na drodze tej docenionej przez krytyków i graczy wydaje się być właśnie platforma Nintendo Switch. No nic, teraz wystarczy oczekiwać oficjalnego ogłoszenia F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch na Switcha ze strony wydawcy!

 

Na zachętę zostawiamy trailer F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

 

 


Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *