Metal Slug Tactics Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Taktyka i pixelowa akcja – Metal Slug Tactics już tej jesieni na Switchu

Dzisiaj ogłoszono, że premiera Metal Slug Tactics na konsoli Nintendo…

3 czerwca 2024

Dzisiaj ogłoszono, że premiera Metal Slug Tactics na konsoli Nintendo Switch nastąpi już tej jesieni. Gra, będąca jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów wśród fanów serii, otrzymała oficjalnie potwierdzenie przez wydawcę Dotemu wraz z deweloperem Leikir Studio.

 

 

Metal Slug Tactics to interesujące połączenie klasycznej, pikselowej strzelanki z bocznej perspektywy przeniesionej w świat taktycznych RPG-i z widokiem izometrycznym. Dzięki tej nietypowej mieszance, gra oferuje fanom serii coś świeżego, jednocześnie zachowując charakterystyczny dla „Metal Slug” styl oraz poziom trudności.

 

Gracze będą mogli stworzyć drużynę z dobrze znanych twarzy świata „Metal Slug”, wykorzystując unikatowe umiejętności swoich żołnierzy na polu bitwy, aby pokonać wrogów i bossów, których już nie mogą się doczekać. Twórcy obiecują ogromną regrywalność poprzez progresję typu die-and-retry roguelite, co zapewne zadowoli fanów gatunku szukających wyzwań.

 

Co więcej, gra przyciąga uwagę nie tylko swoją rozgrywką, ale i wizualną stroną. Metal Slug Tactics pochwali się przepiękną grafiką pixel art oraz energetyzującą ścieżką dźwiękową dzięki współpracy z Tee Lopesem, znanym z takich tytułów, jak Shredder’s Revenge czy Sonic Mania.

 

Choć na razie nie znamy dokładnej daty premiery, to ogłoszenie okna wydawniczego jest dużym krokiem naprzód. Fanów na całym świecie już teraz zachęca się do śledzenia kolejnych wieści i przygotowania się na jesienne wieczory w towarzystwie Metal Slug Tactics na swoich konsolach Nintendo Switch.

 

Cóż więc możemy powiedzieć oprócz tego, że jesień zapowiada się ekscytująco dla posiadaczy Switcha? Niech przygotują się na taktyczne przemierzenie znanych z uniwersum „Metal Slug” terenów, gdzie każda decyzja może być kluczowa.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *