E3 2020 Nintendo
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Targi E3 2020 zostały oficjalne anulowane. Nintendo wydało oświadczenie

W związku z rosnącymi obawami związanymi z rozprzestrzenianiem się COVID-19,…

12 marca 2020

W związku z rosnącymi obawami związanymi z rozprzestrzenianiem się COVID-19, czyli koronawirusa towarzyszenie Entertainment Software Association oświadczyło, że w tym roku targi E3 zostają anulowane i nie odbędą się w czerwcu zgodnie z wcześniejszym harmonogramem. Oznacza to, ze targi E3 nie odbędą się po raz pierwszy od wystartowania tego gamingowego wydarzenia w 1995 roku.

 

 

Oficjalne oświadczenie ESA brzmi następująco:

 

Po dokładnych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży – naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3 – podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020, zaplanowanym na 9–11 czerwca w Los Angeles.
 
W związku z rosnącymi i przytłaczającymi obawami dotyczącymi wirusa COVID-19 uznaliśmy, że jest to najlepszy sposób postępowania w tak niespotykanej obecnie sytuacji na świecie. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i sympatyków. Ale wiemy, że jest to właściwa decyzja na podstawie informacji, które posiadamy na dzień dzisiejszy.
 
Nasz zespół skontaktuje się bezpośrednio z wystawcami i uczestnikami z informacjami o zapewnieniu pełnego zwrotu pieniędzy.
 
Badamy również opcje z naszymi członkami, aby skoordynować doświadczenia online, aby zaprezentować ogłoszenia i wiadomości branżowe w czerwcu 2020 r. Aktualizacje zostaną udostępnione na stronie E3Expo.com.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoimi opiniami na temat przeorganizowania tegorocznych E3. Z niecierpliwością oczekujemy przedstawienia E3 2021 jako nowego wydarzenia, które zgromadzi fanów, media i branżę w jednym miejscu, gdzie celebruje się światowy przemysł gier wideo.

 
Oficjalne ogłoszenie ESA następuje po wcześniejszych doniesieniach, że organizatorzy podjęli decyzję o zamknięciu programu na początku tego tygodnia i pracują nad planami stworzenia internetowej alternatywy dla anulowania corocznej wystawy gamingowej, co dzisiaj potwierdziło.
 

Chwile po tym, jak ESA oficjalnie anulowało targi E3 2020, Nintendo opublikowało stosowny komunikat:

 

Nintendo popiera decyzję ESA o odwołaniu tegorocznych targów E3, aby pomóc chronić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich w naszej branży – naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3. Chcielibyśmy wyrazić naszą troskę i wsparcie dla wszystkich osób dotkniętych wybuchem COVID-19 w tym trudnym czasie.
 
Będziemy nadal elastyczni i przekierowywać nasze wysiłki na inne sposoby informowania naszych fanów o naszych działaniach i produktach. Z powodu wybuchu COVID-19 duże wydarzenia branżowe mogą się nie odbyć niedalekiej przyszłości. Zastanawiamy się jednak nad różnymi sposobami współpracy z naszymi fanami i będziemy mogli podzielić się nimi w ciągu roku.

 

Nintendo nie powinno mieć większych problemow z zaprezentowaniem wszystkich nowości przygotowanych dla swoich fanów. Firma już od dłuższego czasu prowadzi cykliczne prezentacje online Nintendo Direct, które przyciągają hordę graczy spragnionych nowych wiadomości ze świata Nintendo Switch i nie tylko.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *