Zelda Links Awakening

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...

Gatunek: RPG, Przygodowa, Akcja

Data premiery: 20.09.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 7

Nasza ocena


Zelda Links Awakening

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: RPG, Przygodowa, Akcja

Data premiery: 20.09.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 7

Ocena użytkowników:
Rating: 10.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Ocena redakcji:


Po gigantycznym sukcesie, jakim była The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Nintendo postanowiło pójść za ciosem, czego efektem będzie The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Gra na Nintendo Switch zapowiedziana jest na 2019 rok, jednak wciąż bez dokładnej daty premiery.

 

Powrót do starych czasów

 

The Legend of Zelda: Link’s Awakening to remake gry, która ukazała się na rynku w 1993 roku na konsolę Game Boy. W owym czasie była sporym sukcesem z dużą ilością sprzedanych kopii. Najnowsza produkcja w świecie Zeldy ma wiernie odtworzyć oryginał, jednak oczywiście ze znaczną poprawą warstwy audiowizualnej jak i systemu sterowania. Gra osadzona jest w świecie fantasy, gdzie naszym głównym bohaterem jest tytułowy Link. W wyniku sztormu jego okręt tonie, a sam Link ląduje na tajemniczej wyspie Koholint. Okazuje się, że jedynym sposobem na wydostanie się z wyspy jest znalezienie na szczycie góry pewnego Wieloryba – strażnika Koholintu. Problem jednak w tym, iż owa postać zapadła w kamienny sen, a jedynym sposobem na jej zbudzenie jest zebranie i użycie aż 8 magicznych instrumentów. Ich odnalezienie nie będzie jednak takie łatwe.

 

Wierność oryginałowi

 

Jak już wspomnieliśmy, The Legend of Zelda: Link’s Awakening ma w jak najlepszym stopniu oddawać ducha oryginału. Dlatego też spotkamy tutaj ten sam świat przedstawiony, plansze, poziomy, przeciwników. Naszym zadaniem zatem będzie eksploracja świata przedstawionego, poszukiwanie przedmiotów, a także wykonywanie misji w trybie platformowym. W nowej produkcji Nintendo postać Linka obserwować będziemy z kamery umieszczonej nad planszami. Obraz ten przeplatany będzie jednak tradycyjną platformówką z widokiem z boku. W porównaniu do oryginału grafika 2D zastąpiona została przez 3D, dzięki czemu gra prezentuje się znacznie lepiej. Producenci postawili także na inny system sterowania, w wyniku czego jest ono prostsze i przyjemniejsze niż na Game Boy’u. Zadecydowano przy okazji o nowej oprawie muzycznej jak i poprawie efektów dźwiękowych. Gra The Legend of Zelda: Link’s Awakening dostępna będzie wyłącznie w trybie single player.

 

 

TRAILER

 

 

 

Na temat