The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (BOTW sequel) zadebiutuje 12 maja na Nintendo Switch!

Podczas prezentacji Nintendo Direct poznaliśmy oficjalny tytuł kontynuacji The Legend…

13 września 2022

Podczas prezentacji Nintendo Direct poznaliśmy oficjalny tytuł kontynuacji The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Sequel nazywać się będzie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i ukaże się 12 maja na Nintendo Switch. Ogłoszeniu towarzyszył krótki zwiastun.

 

 

Sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild po raz pierwszy został ogłoszony w 2019 roku podczas targów E3. Od tego czasu nie otrzymywaliśmy prawie żadnych informacji (z wyjątkiem przesunięcia premiery na 2023 rok) odnośnie nadchodzącej i oczekiwanej gry. Jednak podczas wrześniowego Nintendo Direct podzieliło się dwoma kluczowymi informacjami. Produkcja otrzymała wreszcie oficjalny tytuł Tears of the Kingdom oraz konkretną datę premiery.

 

Zaprezentowany dzisiejszego dnia materiał był naprawdę bardzo krótki i za wiele z niego wywnioskować nie można. Początkowo widzimy ścianę z historycznymi obrazkami prezentującymi bitwę pomiędzy ludźmi a bokoblinami, jakieś bóstwo oraz spadającą Zeldę i w drugim ujęciu krzyżującą ręce z jakąś niewiadomą postacią. Później przez chwilę widzimy właściwy gameplay prezentujący szybującego Linka w przestworzach oraz korzystającego z nowych opcji eksploracji. No i to tyle. Liczyłem na dłuższy materiał z gry.

 

Nintendo zaprezentowało też oficjalną okładkę The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom:

 

 

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ukaże się ekskluzywnie na konsoli Nintendo Switch. „Łzy Królestwa” będą miały swoją premierę 12 maja.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *