NewsRecenzja
NewsArtykuł

The Lord of the Rings: Gollum trafi na Nintendo Switch

The Lord of the Rings: Gollum zostało zapowiedzianie już w…

29 sierpnia 2020

The Lord of the Rings: Gollum zostało zapowiedzianie już w ubiegłym roku, lecz to dopiero w tym otrzymaliśmy szczegółowe informacje jak produkcja będzie wyglądać. Początkowo gra miała trafić na PC, PS5 oraz Xbox Series X, lecz twórcy – Deadelic Entertainment – potwierdzili, że gra trafi również na PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Produkcja na sklepowe półki ma trafić w drugiej połowie 2021 roku.

 

Nowa produkcja osadzona w świecie Władcy Pierścieni ma być połączeniem skradanki z grą zręcznościową, która według twórców zainspirowana została serią Prince of Persia. W The Lord of the Rings: Gollum zabraknie konfrontacji z przeciwnikami. Nie oznacza to jednak, że w grze nie pojawią się elementy walki – wrogów będziemy mogli eliminować z ukrycia z pomocą przedmiotów znajdujących się w otoczeniu. Mimo wszystko twórcy podkreślają, że lepsze dla gracza będzie unikanie przeciwników niż ich eliminacja. W grze pojawią się postacie z prozy Tolkiena, które będą pomagać Gollumowi.

 

The Lord of the Rings: Gollum przedstawi nieznaną historię tytułowego bohatera, której akcja będzie mieć miejsce równolegle do przygód, które pojawiły się w pierwszym tomie książkowej sagi. Rozwój fabuły będzie zależny od gracza oraz jego decyzji – jest to szczególnie ważne ze względu na dwojaką naturę głównego bohatera. To gracz zdecyduje, czy główny bohater będzie bardziej skłonny ku Gollumowi czy Smeagolowi.

 

Gra nie zaoferuje nam w pełni otwartego świata – produkcja ma skupić się na korytarzowych miejscówkach oraz lokacjach o półotwartej strukturze. Niektóre rejony mają być zablokowane na początku gry, lecz po zdobyciu odpowiednich informacji dane przejście zostanie dla nas otwarte. Deweloperzy potwierdzili, że Śródziemie zostało zainspirowane filmową trylogią Petera Jacksona, lecz wiele lokacji powstało za sprawą autorskiej wizji twórców.

 

 


Redaktor

Łukasz Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *