Nintendo Switch Labo VR
NewsRecenzja
NewsArtykuł

To koniec Nintendo Labo. Oficjalna strona internetowa została usunięta z sieci

Nintendo jest znane z tego, że często zaskakuje fanów zupełnie…

16 kwietnia 2021

Nintendo jest znane z tego, że często zaskakuje fanów zupełnie zwariowanym pomysłem i wprowadza rynek produkt, który wydaje się być nielogiczny, a jednak osiąga niemały sukces. Z ostatnich projektów Big N można śmiało wymienić Ring Fit Advanture, czy Mario Kart Live: Home Circuit będące wizją inżynierów Nintendo, które zostały kupione przez graczy i sprzedały się w ogromnym nakładzie na całym świecie. Szkoda, że podobnego sukcesu nie osiągnął projekt Nintendo Labo, czyli wariacja gier ze składanymi kartonami.

 

 

Sama idea zestawów Labo dla Nintendo Switch była naprawdę fajna, jednak daleko temu projektowi do tego, by nazwać go hitem. Jest to wspaniała seria akcesoriów, stworzona szczególnie dla dzieci, jednak wymaga ona kilku godzin żmudnej konfiguracji, a następnie zagospodarowanie sporo wolnego miejsca, by móc cieszyć się z zabawy. Wprowadzone na rynek zestawy Nintendo Labo zostały naprawdę dobrze przyjęte przez graczy, Big N chwaliło się przekroczeniem miliona sprzedanych egzemplarzy, jednak po jakimś czasie wszystko ucichło i do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji w temacie Nintendo Labo, nie wspominając o nowych modelach kartonowych zabawek.

 

Wygląda na to, że Nintendo nie ma w planach wsparcia dla tego przedsięwzięcia i po cichu zamyka ten projekt. Oficjalna amerykańska strona internetowa Nintendo Labo została usunięta i teraz labo.nintendo.com przekierowuje tylko do ostatniego zestawu Nintendo Labo Toy-Con 04: VR Kit. Co prawda nie zostało to ogłoszone przez Nintendo, że LABO zostało wycofane, jednak usunięcie przygotowanej specjalnie dla tych urządzeń podstrony internetowej sugeruje, że Nintendo jest zainteresowane jedynie promowaniem zestawu Toy-Con VR, który wydaje się być jedynym produktem LABO, którego zastosowania wykraczają poza jego pierwotną koncepcję.

 

Jesteśmy zdania, że Nintendo wkrótce ogłosi oficjalne zakończenie produkcji Nintendo Labo. Tym samym, nie ma co liczyć na kolejne modele kartono-gierek, które dzieciaki będą składać w domowym zaciszu i cieszyć się z kolejnych tworów połączonych z konsolą Nintendo Switch. Nintendo Labo umarło, i nic już nie wskrzesi tego projektu.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *