NewsRecenzja
NewsArtykuł

Toby Fox, twórca Undertale, zdradza plany na temat rozwoju Deltarune oraz produkcji nowej gry

Toby Fox zasłynął Undertale – jest to jeden z tych…

18 maja 2022

Toby Fox zasłynął Undertale – jest to jeden z tych tytułów, który podzielił graczy. Część uważa go za objawienie branży, natomiast inni za wydmuszkę bez większego sensu. Mimo skrajnych opinii, gra odniosła ogromny sukces, a twórca postanowił skupić się na tworzeniu nowych produkcji.

 

 

Teraz możemy zapoznać się ze świeżymi grafikami koncepcyjnymi, które emanują charakterystycznym stylem Foxa, a sam zainteresowany potwierdził, że tworzenie tytułu idzie w dobrym kierunku, a większa liczba osób pracująca przy produkcji wywołuje pozytywne odczucia. Warto wspomnieć, że Undertale oraz pierwszy rozdział Deltarune to jednoosobowy projekt, natomiast przy drugim rozdziale pracował razem ze swoim zespołem:

 

Czas potrzebny do opracowania Deltarune Chapter 2 wyniósł w rzeczywistości półtora roku. Pojawiło się wiele rzeczy, zanim mogliśmy rozpocząć tworzenie na pełną skalę. Jednak trzy lata to dużo… Trochę mi żal zmuszając wszystkich do czekania tak długo…

Zaprogramowałem Chapter 1 i Undertale całkowicie sam, ale teraz nie mogę programować przez długi czas, gdyż zraniłem nadgarstek. Chapter 2 jest zaprogramowany w 90 procentach przez innego członka zespołu. Od tego czasu zostałem reżyserem (wyobraź sobie profesjonalnego psa w berecie).

 

Dwa rozdziały Deltarune zostały udostępnione za darmo w eShopie – teraz tworzone są dodatkowe części historii i całościowo ma być ich aż siedem.

 

Moim celem jest ukończenie trzech kolejnych rozdziałów i wydanie ich w jednym czasie. Wtedy poproszę o zakup gry za cenę pierwszych pięciu części gry. Nie znam jeszcze ceny, ale na pewno będzie kosztować więcej niż Undertale.

 

 


Redaktor

Łukasz Jankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *