Haunted Chocolatier
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Twórca Stardew Valley ogłasza nową grę. Poznajcie Haunted Chocolatier

Następną grą Erica „ConcernedApe” Barone — twórcy Stardew Valley —…

22 października 2021

Następną grą Erica „ConcernedApe” Barone — twórcy Stardew Valley — będzie Haunted Chocolatier, zupełnie nowa symulacja, która bardzo przypomina jego hitowy symulator rolnictwa RPG. Zamiast prowadzenia farmy, tym razem przejmujesz sklep i fabrykę czekolady. Twórca podzielił się z fanami pierwszym materiałem prezentującym Haunted Chocolatier w akcji.

 

 

Haunted Chocolatier charakteryzuje ten sam styl artystyczny co Stardew Valley, ze znaną pikselową grafiką i miastem pełnym mieszkańców, z którymi będziesz wchodził w interakcję. Nie sposób nie zauważyć, że kolejna gra ConcernedApe wygląda niemal identycznie jak Stardew Velley. W zaprezentowanym materiale widzimy masę elementów oraz funkcji żywcem wyciągniętych ze hitowej gry. Oglądając powyższy materiał, od razu nasuwa się myśl, że jest to jakieś DLC do Stardew Valley, ewentualnie kontynuacja.

Wydaje się, że akcja nadchodzącej gry dzieje się w o wiele większym mieście, gdzie przebywa znacznie więcej postaci NPC. Zaprezentowane w filmie lokacje sprawiają również wrażenie bardziej dopracowanych i rozbudowanych niż te z pierwowzoru. Zwiastun ujawnia kilka przykładowych miejscówek, zarówno w zimowej, jak i letniej scenerii. Przez moment widzimy również karczmę, gdzie toczyć się będzie nocne życie.

Według developera Haunted Chocolatier to zupełnie nowa gra, która zapożycza jednak wiele aspektów rozgrywki, które znamy już ze Stardew Valley. Zwiastun prezentuje, jak bohater zbiera wszelakie składniki i walczy z potworami, by wrócić do fabryki i produkować czekoladę, rozbudowując swój sklep i poznając przy okazji mieszkańców miasta. Wydaje się, że czekolada jest sprzedawana w sklepie, w którym za pracowników mamy ekipę „duchów”. Do tego dochodzi motyw nawiedzonego zamku, w którym będzie mieszkać główny bohater gry.

Haunted Chocolatier jest w fazie „wczesnego rozwoju”, ale żadne platformy docelowe i data premiery nie zostały ogłoszone. Jednak Barone wyjaśnił, że „jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia” i „minie trochę czasu, zanim ta gra zostanie ukończona”. Podobnie jak w przypadku Stardew Valley, Eric Barone zdradził, że pracuje nad grą sam i obecnie nie planuje zatrudniać innych programistów.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Założyciel i właściciel strony. Od małego grałem, gram i grać będę. Switch jest jedną z platform, które posiadam w swojej kolekcji, ale już na początku powiedzieliśmy sobie "Will you marry me?". Gram we wszystko, co dobre i warte uwagi. Znajdziesz mnie na serwerach Fify, strzelając do Nazi w Wolfie i podczas eksploracji wielkiego świata Hyrule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *