Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Tylko w kwietniu Nintendo Switch znalazło ponad 800 000 nowych nabywców w USA. To więcej niż PS4 oraz Xbox One razem wzięte!

Kwiecień był kolejnym dobrym miesiącem dla Nintendo, jeśli chodzi o…

29 czerwca 2020

Kwiecień był kolejnym dobrym miesiącem dla Nintendo, jeśli chodzi o sprzedaż konsoli Nintendo Switch w Stanach Zjednoczonych. Według analityka Michaela Pachtera urządzenie Nintendo Switch sprzedało się w ilości ponad 800 000 sztuk w USA w kwietniu.

 

Tym samym, niezwykle popularna konsola Nintendo Switch nadal utrzymuje wiodącą pozycję na rynku „prowadząc w sprzedaży jednostek po raz siedemnasty z rzędu”! Dokładnie 808 000 Switchów zostało sprzedanych w Stanach Zjednoczonych w kwietniu, podwajając oczekiwaną sprzedaż na poziomie 400 000 sztuk czytamy w raporcie Wedbush Securities. Dla porównania, Sony sprzedało 411,000 sztuk PlayStation 4, podczas gdy Xbox One sprzedał się w ilości 329 000 jednostek.

 

„Status Switcha jako pozycji  obowiązkowej wśród wielu klientów pozostających w domu doprowadziła do świetnej kwietniowej liczby, która byłaby znacznie wyższa, gdyby nie powszechne wyprzedany sprzęt w przeciągu całego miesiąca” – powiedział Erik Gruenwedel, analityk Wedbush Securities

 

W kolejnych miesiącach sprzedaż konsoli Nintendo w Stanach Zjednoczonych może się znacząco zmniejszyć, szczególnie w okresie świątecznym mając na uwadze planowane premiery PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *