NewsRecenzja
NewsArtykuł

Warsaw, gra o Powstaniu Warszawskim na pierwszych materiałach z rozgrywki

Kilku producentów próbowało już stworzyć grę o tak ciężkim temacie…

1 kwietnia 2019

Kilku producentów próbowało już stworzyć grę o tak ciężkim temacie jakim jest Powstanie Warszawskie. Niestety większość z tych produkcji nie spełniało żadnych oczekiwań. Twórcy gier jednak nie odpuszczają tematu, tym razem rękawicę podejmuje niewielkie Warszawskie studio Pixelated Milk. Ich pierwszym projektem była Regalia: Of Men And Monarchs, które reklamowano jako pierwszy polski jRPG.

 

Najnowszy tytuł Pixelated Milk przenosi nas do roku 1944, gdzie na warszawskich ulicach Polacy walczą z Niemcami. Rozgrywka została podzielona na trzy segmenty:

  • Poruszanie się po mapie
  • Zarządzanie drużyną w kryjówce
  • Walka

Oczywiście najważniejszym elementem są tutaj potyczki z Niemcami. Walka, jak i sama oprawa graficzna może przypominać Darkest Dungeon, więc jeśli lubicie tego typu gry, to nie powinniście przechodzić obok Warsaw obojętnie. W boju będziemy musieli pilnować takich czynników jak wytrzymałość, pozycja na mapie czy ilość amunicji. Arsenał będzie inspirowany faktycznymi broniami używanymi podczas Powstania.

 

Twórcy postarają się, żeby „bohaterowie” gry zostali przedstawieni jako zwykli ludzie, którzy z różnych powodów decydują się na walkę z okupantem. Gra ma zadebiutować pod koniec 2019 roku.

 

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *