NewsRecenzja
NewsArtykuł

Wersja demo Monster Hunter Rise dostępna od dzisiaj! Capcom zaprezentował także nowy gameplay

Premiera Monster Hunter Rise zbliża się wielkimi krokami, a za…

7 stycznia 2021

Premiera Monster Hunter Rise zbliża się wielkimi krokami, a za nami kolejne wydarzenie, które miało miejsce w serwisie Twitch.tv 7 stycznia o godzinie 15:00. Capcom pokazał następny gameplay, który odkrył przed nami kolejne tajemnice tego niesamowitego świata pełnego potworów.

 

Z tego, co wiemy do tej pory MH Rise w przeciwieństwie do poprzedniej części, czyli MH Generations będzie charakteryzować się otwartym światem pozbawionym ekranów ładowania pomiędzy poszczególnymi lokacjami. Naszemu bohaterowi w wędrówce będzie towarzyszyć kot Palico oraz sporych rozmiarów pies, dzięki któremu będziemy mogli w szybki i sprawny sposób przemierzać mapę. Nasz psi towarzysz okaże się również pomocny w walce.

 

Na naszym wyposażeniu znajdzie się również Wirebug, a więc robal z elastycznym sznurkiem, dzięki któremu dostaniemy się w niedostępne miejsca, takie jak wzniesienia czy urwiska. Z kolei jeśli chodzi o potwory, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć, to spotkamy na swojej drodze zarówno te znane nam z poprzednich części, jak również zupełnie nowe.

 

Potwory z lodowych wysp

 

Gra prezentuje się naprawdę pięknie i aż trudno uwierzyć, że ten tytuł chodzi na Switchu. Na nowym gameplay`u mogliśmy zobaczyć przede wszystkim nową, śnieżną lokację. Są to tzw. lodowe wyspy, które dawniej były zamieszkiwane przez smoki.

 

W tej lokacji napotkamy na wiele różnych potworów, z których znaczna część to wiwerny. W zaprezentowanym materiale widzieliśmy między innymi wiwernę o nazwie „Barioth”, jak również latającą wiwernę „Khezu”, która mieszka w jaskiniach i atakuje elektrycznością. Kolejna to wiwerna o nazwie „Great Baggi”, która atakuje rogiem na głowie. Następnie widzieliśmy stworzenie o nazwie „Lagombi” atakujące kulami śnieżnymi spod brzucha, a także latającą wiwernę „Tigrex”. Zaprezentowany został również główny potwór w grze, czyli „Magnamalo”.

 

Wirebug, który będzie na naszym wyposażeniu przyda nam się nie tylko do przedostawania się do trudno dostępnych miejsc. Dzięki niemu będziemy mogli przeprowadzić manewr zwany „ujeżdżaniem wiwerny”. Innymi słowy, gdy spętamy potwora, będziemy w stanie ujeżdżać go jak wierzchowca, a także wykorzystywać go w walce.

 

Nasz bohater będzie miał również do dyspozycji bazę, w której będzie znajdować się wiele postaci. Wśród nich Fugen, Minoto i Hinoa – bliźniaczki, Yomogi, Master Utsushi, Iori, Kogarashi czy Rondine.

 

Wersja demo od dziś!

 

Dodatkowo, od dnia dzisiejszego (dokładnie od północy) w sklepie Nintendo Switch eShop będzie dostępne demo gry. Jednak warto mieć na uwadze, że zostanie ono udostępnione przez limitowany okres, tylko do 1 lutego!

 

 

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *