NewsRecenzja
NewsArtykuł

Więcej gier od EA na Nintendo Switch dzięki silnikowi Frostbite?

Frostbite to sztandarowy silnik graficzny firmy Electronic Arts na którym…

2 stycznia 2019

Frostbite to sztandarowy silnik graficzny firmy Electronic Arts na którym tworzone ich ostatnie hity. Dotychczas nie był on obsługiwany przez konsole Nintendo Switch, ale w najbliższym czasie możne się to zmienić. Czy Battlefield V, Star Wars Battlefront2 czy nadchodzący Anthem trafia na Switcha?

 

Do takich informacji doszedł youtuber Doctre81 który na portalu Linkedin odkrył CV jednej z osób pracujących dla EA. Na przedstawionym profilu pracowniczym widnieje informacja w jaki sposób osoba pracowała nad wprowadzeniem istniejących zestawów programistycznych dla Nintendo Switch. Nazwa silnika – Frostbite – nie jest bezpośrednio wymieniona, ale użytkownik informuje ze pracował przy pakietach SDK, które były wcześniej używane m.in. w  Battlefield V i Anthem.

 

 

Możemy się tylko domyślać w jakim stopniu silnik Frostbite zostanie wykorzystany przy produkcjach na Nintendo Switch. Wszyscy dobrze zdają sobie sprawę, ze możliwości techniczne NS są słabsze niż na platformach konkurencji, PS4 i Xbox One. Nawet częściowe wsparcie hybrydowej konsoli Nintendo pozwoliło by na przeniesienie części tytułów. Może wreszcie otrzymamy pełną wersję gry FIFA? Aktualnie produkcja EA Sports korzysta  z pomocniczego silnika, przez który nie wszystkie właściwe funkcje mogły zostać przeniesione na Switcha.

 

Miejmy nadzieje ze te informacje zostaną potwierdzone przez samo EA i w najbliższym czasie ich biblioteka gier na Nintendo Switch będzie się pokaźnie zwiększać!

 

Źródło: NintendoSoup

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *