NewsRecenzja
NewsArtykuł

Wielka kolekcja Marvel vs. Capcom już w drodze na Nintendo Switch – klasyki bijatyki powracają!

Podczas wczorajszej prezentacji Nintendo Direct, której oczekiwali wszyscy sympatycy gier…

19 czerwca 2024

Podczas wczorajszej prezentacji Nintendo Direct, której oczekiwali wszyscy sympatycy gier video, zapowiedziano niespodziankę, która z pewnością podgrzała atmosferę. Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics ujrzy światło dzienne na platformie Nintendo Switch! Ta wiadomość jest jak miód dla miłośników bijatyk, którzy od lat wyczekiwali powrotu kultowych tytułów z przeszłości.

 

 

Kolekcja „Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics” stanowi zbiór siedmiu legendarnych tytułów z automatów, które są uważane za jedne z najlepszych gier walki wszech czasów. W zestawie nie zabraknie takich hitów jak „X-Men vs. Street Fighter” oraz „Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes”.

Twórcy zadbały o to, by nowa kolekcja nie była tylko prostą reedycją. Gracze mogą spodziewać się współczesnych udogodnień, takich jak tryby treningowe, a także pełna rozgrywka online. Miłym dodatkiem będą także galerie grafik i możliwość testowania ścieżek dźwiękowych. Gra online będzie korzystać z rollback netcode, który jest uznawany za branżowy standard i często gwarantuje najładniejsze możliwe doświadczenie w grach walki online. Rangowe i towarzyskie mecze oraz niestandardowe lobby – wszystko to zostanie uwzględnione w kolekcji dla każdej z gier.

Lista gier zawartych w kolekcji:

  • X-Men: Children of the Atom
  • Marvel Super Heroes
  • X-Men vs. Street Fighter
  • Marvel Super Heroes vs. Street Fighter
  • Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes
  • Marvel vs. Capcom 2: New Age of Heroes
  • The Punisher

 

Pełnia kolekcji to oczywiście Marvel vs. Capcom 2, gra zespołowa, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii crossoverowych bijatyk i nadal cieszy się sympatią graczy na całym świecie, pokazując swoją siłę nawet podczas wielkich turniejów takich jak EVO.

To, co czyni tę kolekcję wyjątkową, to fakt, że wszystkie te gry do tej pory były niemożliwe do odtworzenia na współczesnym sprzęcie bez korzystania z programów takich jak Fightcade. Inne wersje tych gier pojawiały się i znikały z rynku lub były ograniczone do starszych konsol.

Chociaż konkretna data premiery jeszcze nie została ogłoszona, potwierdzono, że Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics zostanie wydana w tym roku na wszystkie konsole, a także na PC.

Fani bijatyk na całym świecie mogą już zacierać ręce na myśl o ponownym zanurzeniu się w kultowe pojedynki ze świetlanej przeszłości gier walki. Marvel wraca i to w jakim stylu – na konsolach Nintendo Switch!


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *