NewsRecenzja
NewsArtykuł

Wszystko czego dowiedzieliśmy się o Super Smash Bros. Ultimate po wczorajszym Nintendo Direct

Pierwszego listopada Nintendo zaprezentowało użytkownikom konsoli Nintendo Switch kilka nowych…

2 listopada 2018

Pierwszego listopada Nintendo zaprezentowało użytkownikom konsoli Nintendo Switch kilka nowych wieści związanych z grą Super Smash Bros. Ultimate. Już 7 grudnia odbędzie się premiera tego jednego z najbardziej wyczekiwanych tytułów na Nintendo Switch. Oto kilka ciekawostek, które udało się nam dowiedzieć.

 

Echo fighter: Ken

 

Ken to kolejna postać, która znajdzie się w grupie ponad 70 wojowników do wyboru. Umięśniony blondyn w czerwonym stroju to jedna z najbardziej znanych osobistości ze świata Street Fighter. Jego wygląd, kombinacje ciosów oparte zostały przede wszystkim na grze Super Street Fighter II Turbo. W świecie wirtualnym jego nadrzędnym zadaniem jest rozwijanie swoich umiejętności walki poprzez pojedynkowanie się z o wiele silnymi przeciwnikami, jak i również poprzez ciągły trening. Jego główna technika walki to Shoryuken. Gracze w szczególności liczyć będą mogli na takie ataki jak: Heavy Shoryuken, Hadoken, Tatsumaki Senpukyaku, Hell Wheel czy też Focus Attack. Ken posiada przy tym dwa finałowe uderzenia: Shinryuken oraz Shippu Jinraikyaku. Jego najlepszy przyjaciel jak i rywal Ryu, również będzie dostępny w Super Smash Bros. Ultimate jako grywalna postać.

 

Incineroar

 

Kolejną postacią w świecie Super Smash Bros. Ultimate będzie Incineroar. Jest to Pokémon typu Ogień i Mrok, który został wprowadzony w VII generacji. Znany jest przede wszystkim z płomieni, które są wytwarzane przez jego pas mistrzowski. Korzysta w głównej mierze z chwytów kojarzonych z wrestlingu. Jego jednym z największych atutów jest potężny wyrzut, dzięki któremu jest w stanie zabrać wiele HP przeciwnikom. Uwielbia przy tym, gdy publika wiwatuje na jego cześć. Jego najważniejsze ataki to: Darkest Lariat, Back Body Drop, Cross Chop, Fail!, Lariat, Revenge, jak i również jest w stanie podczas walki wytwarzać liny, na które rzuca swych przeciwników. Finalny atak wykonywany przez Incineroar to Max Malicious Moonsault.

 

Piranha Plant

 

Następną zaprezentowaną postacią w grze jest Piranha Plant, którą oczywiście większość graczy może kojarzyć z Mario Bros. Żywa i gryząca roślina w doniczce w czasie walki może okazać się bardzo groźnym przeciwnikiem. Jej atuty to plucie trucizną, podrzucanie bomb, jak i również dalekosiężne ataki. Jej finałowy atak to Petey Piranha, kiedy roślina zamienia się w giganta siejącego zniszczenie. Gracze muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, albowiem postać ta pojawi się dopiero kilka miesięcy po premierze Super Smash Bros. Ultimate w specjalnym DLC. Można ją jednak zdobyć wcześniej, decydując się na specjalną ofertę limitowaną.

 

Ekran wyboru postaci

 

W grze zetkniemy się z ekranem wyboru postaci, który został zaadaptowany z tytułów znanych z Nintendo 64. Dzięki temu od razu będziemy mieć wgląd do wszystkich 74 postaci obecnych w świecie Super Smash Bros. Ultimate. Zaprezentowany ekran jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze.

 

Nowe figurki amiibo

 

Firma Nintendo przy okazji zdecydowała się na zaprezentowanie nowych figurek kolekcjonerskich z serii amiibo. Pokazana została między innymi Inkling, Ridley, Wolf. Pokazane figurki dostępne będą do zakupu od 7 grudnia 2018 roku. Z kolei King K. Rool, Ice Climbers czy Piranha Plant znajdą się w sprzedaży od 15 lutego 2019 roku. Na przyszły rok zaplanowana jest premiera dalszych figurek.

 

Tryb World of Light i Spirits

 

Kolejną informacją było ujawnienie tak zwanych spirits, czyli duchów, które nie mogą powrócić do realnego świata. Pochodzą one z wielu popularnych produkcji Nintendo. Owe dusze będą mogły jednak wzmacniać siłę wybranych postaci podczas walki. Oczywiście istnieje kilka klas duchów: Novice, Advanced, Ace oraz Legend. Każdy z wojowników może posiadać tylko jednego podstawowego ducha. Ustawia się je oczywiście w panelu gracza. Ważne jest jednak to, że każdy z takich duchów posiadać będzie przynajmniej 3 wolne sloty na wspomagające dusze. Ich zadaniem będzie nadawanie wojownikowi dodatkowych cech, umiejętności, jak choćby zwiększoną prędkość, siłę uderzenia czy też wzmocnioną obronę.

 

Głównym sposobem zdobywania duchów jest wygrywanie Spirit Battles, które są dostępne w trybie dla jednego gracza o tytule ‚World of Light’. Mamy wtedy szansę zdobywać duchy, które z biegiem czasu zyskiwać będą większą moc lub ewoluować będą w nowe formy. Uzależnione jest to od ilości walk jak i również czasu spędzonego na treningu. Gracze mogą także zdecydować się na uwolnienie duchów i wysłanie ich do realnego świata. Pozostawione przez nie rdzenie mogą jednak służyć tworzeniu nowych postaci.

 

 

Rozgrywka lokalna i online

 

W grze Super Smash Bros. Ultimate korzystać będziemy mogli z opcji gry z przeciwnikami z całego świata, jak i również w ramach sieci lokalnej. Istnieje opcja połączenia ze sobą do 4 oddzielnych konsoli Nintendo Switch, przez co można walczyć w systemie 2 na 2, tworzyć własne miniturnieje. Przy wyborze przeciwnika online możemy zdecydować się na tryb for fun lub for glory. W ustawieniach gry można wybrać preferencje. Są nimi: format – Smash, Team Battle, 1 vs 1; Zasady: Time, Stock lub Stamina; Czas gry: między 2:00 a 7:00; Stage: All, Hazards Off, Battlefield, Form, jak i również można wybrać dokładne przedmioty. Dzięki tym wszystkim ustawieniom system matchmakingu będzie dobierał dla nas przeciwników wedle naszych preferencji.

 

Dobieranie przeciwników

 

Global Smash Power pomoże także w doborze przeciwnika wedle naszego rankingu oraz umiejętności. W ten oto sposób początkujący gracze nie muszą się obawiać, że natrafią na kogoś z samej czołówki. Ciekawe jest również to, że ranking obliczany jest nie tylko wedle średniej wszystkich walk, lecz również każdej z wykorzystywanych przez nas postaci. Przeciwnicy będą przede wszystkim dobierani według regionów, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo walki z kimś z Japonii czy USA. Osoby znajdujące się wysoko w rankingu mogą liczyć na dostęp do elitarnych walk. Nintendo przy okazji zapowiedziało, że gracze łamiący zasady, niszczący samych siebie będą musieli liczyć się z odpowiednimi karami.

 

Nintendo wprowadziło przy okazji Spectator mode, w czasie którego to możemy obserwować walki innych graczy. W ten oto sposób można się wiele nauczyć! Jednocześnie każdy z użytkowników może samodzielnie tworzyć areny do walk, przez co gra staje się bardziej spersonalizowana. Firma zachęca także do korzystania ze specjalnej aplikacji na telefon, dzięki której dostępny jest czat głosowy.

 

New Assist Thropies

 

Deweloperzy poinformowali nas również o wprowadzeniu specjalnych trofeów wspomagających wojowników. Podobnie jak w przypadku wspomnianych wcześniej duchów, także i one mają za zadanie zwiększyć ofensywne lub defensywne możliwości wojowników. Na chwilę obecną zapowiedzianych jest 59 takich trofeów.

 

Kilka innych informacji

 

W grze pojawi się kilka innych udogodnień. Jeśli wciśniemy na kontrolerze ZR, możemy skorzystać z opcji pomocy, gdzie znajduje się całkiem sporo poradników dotyczących sposobu walki, postaci, technik czy specjalnych mocy. Udostępniono także tryby Century Smash, All-Star, podczas których można przechodzić wiele etapów rozgrywki. Wielu z pewnością ucieszy opcja nagrywania oraz udostępniania powtórek ze swych walk. W grze Super Smash Bros. Ultimate można przy okazji wypełniać zadania, wyzwania, dzięki którym otrzymuje się specjalne przedmioty, bonusy, a przy okazji również sprawdzać dokładne swe statystyki.

 

Płatne DLC

 

Super Smash Bros. Ultimate zaoferuje również płatne DLC które wprowadzają do gry nowych wojowników, areny oraz utwory muzyczne. Przewiduje się ze owe DLC będą udostępniane aż do roku 2020 i otrzyma nazwę Fighter Pass.

Fighter Pass ma zapewnić dostęp do zestawów zawierających 5 nowych wojowników, pięciu aren do walki oraz niezliczona ilość utworów muzycznych. Kwota jaka trzeba będzie uiścić za to DLC wyniesie 24.99 euro ( w przeliczeniu około 100 złotych ). Możliwe będzie również zakupywanie pojedynczych zestawów w kwocie 5.99 euro. Gracze, którzy zakupią kartę Fighters Pass, otrzymają także strój dla Rexie z Xenoblade Chronicles 2.

 

 

Udostępniamy również pełna relacje z wczorajszego Nintendo Direct:

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *