Chrono Cross Remaster Remake Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Wygląda na to, że remake lub remaster Chrono Cross jest w fazie rozwoju!

Według najnowszych doniesień remake lub remaster kultowego jRPG z ery…

24 listopada 2021

Według najnowszych doniesień remake lub remaster kultowego jRPG z ery PSX — Chrono Cross jest w drodze na Nintendo Switch, Playstation oraz PC. Po raz pierwszy o planowanym wskrzeszeniu Chrono Cross usłyszeliśmy po ogromnym wycieku danych od Nvidia GeForce NOW, a teraz są dość solidne dowody na poparcie tej plotki.

 

Raport dotyczący odświeżenia Chrono Cross, czyli jednego z najlepszych jrpg w historii został opublikowany przez serwis VGC, który zestawia dwa różne źródła, które mówią, że Chrono Cross to kolejna gra Square Enix, która otrzyma remake lub remaster.

W najnowszym odcinku podcastu XboxEra, współzałożyciel Nick Baker omówił wyciek bazy danych Nvidii z września, który zawierał po raz pierwszy wzmiankę o remasterze Chrono Cross. Prowadzący w swoich wypowiedziach nie jest jednak do końca pewny, czy Chrono Cross otrzyma tylko remaster, czy może pełnoprawny remake, jak miało to miejsce z Final Fantasy 7. Dotychczas mówiło się, że gra trafi wyłącznie na konsole Sony, jednak nieznane źródła Nick’a mówią otwarcie o tym, że nieogłoszona oficjalnie produkcja będzie „multiplatformowa” i ukaże się także na Nintendo Switch oraz PC. Chrono Cross Remake/Remaster ma zostać podobno zostać ogłoszone w grudniu podczas The Game Awards 2021 lub prezentacji PlayStation.

 

Kolejnym ze źródeł, które wykorzystuje VGC w swoim raporcie jest irlandzka piosenkarka folkowa Éabha „Ava” McMahon, która niedawno powiedziała irlandzkiej stacji radiowej, że nagrała nową piosenkę tematyczną w języku irlandzkim „do gry na PlayStation”. Powiedziała również, że współpracowała z kompozytorem Michaelem McGlynn i jego córką, którzy również wzięli udział przy pracy w tym utworze. Samo to nie wskazywałoby na Chrono Cross jako grę, dla której powstał ten utwór, jednak po tym jak kompozytor Chrono Cross — Yasunori Mitsuda ujawnił w tweecie, że współpracował z McGlynn i jego córką przy nagrywaniu nowego utworu informacja nabrała nowego znaczenia.

 

Chrono Cross, kontynuacja uznanego Chrono Trigger, została wydana na PS1 w 1999 roku w Japonii i Stanach Zjednoczonych. JRPG nigdy nie trafił oficjalnie do Europy, więc dla wielu ewentualny remake/remaster dawałby w końcu szansę na jego zagranie. W szczególności jeśli naprawdę gra trafi także na Nintendo Switch.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *