PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Zakupy w innym regionie na Nintendo Eshop

Przez wiele lat sporym problemem dla właścicieli konsol były blokady…

5 października 2018

Przez wiele lat sporym problemem dla właścicieli konsol były blokady regionalne. Dotyczyły one zarówno samego sprzętu, jak i również gier. W ten oto sposób użytkownicy z Europy nie mogli grać w tytuły sprowadzane z Japonii czy Stanów Zjednoczonych. Na całe szczęście ograniczenia te zostały zniesione, dzięki czemu nie musimy obawiać się żadnych problemów technicznych. Przykładem tego są przede wszystkim zakupy w innym regionie na Nintendo Switch eshop.

 

Dlaczego warto?

 

Czasem możemy sobie nie zdawać sprawy z faktu, jak spore różnice cenowe mogą być między tymi samymi grami na różnych rynkach. Zdarza się, że w wyniku promocji lub stałej ceny jedna gra w Polsce kosztować będzie 150 złotych, a na innym rynku po przewalutowaniu niecałe 75, przez co możemy zaoszczędzić nawet połowę swych środków. Często na forach można znaleźć informacje o tym, jakie produkcje, gdzie najtaniej na Nintendo Switch możemy kupić gry. Jest to proces niezwykle prosty, a przy tym bezpieczny. Prezentujemy dwie możliwe metody.

 

Zmiana regionu na koncie

 

Pierwszą metodą, którą możemy wykonać jest zmiana regionu. Powinniśmy ją jednak wykonać nie na urządzeniu, lecz internetowym koncie Nintendo Switch. Nie wpłynie to na żadne ustawienia językowe czy systemowe konsoli. Musimy jednak pamiętać o tym, że przed powrotem do macierzystego regionu musimy posiadać saldo równe zero „0”. Jeśli saldo konta będzie posiadało jakieś drobne kwoty niemożliwa będzie manualna zmiana regionu. Dotyczy to osób, które będą doładowywać stan konta za pomocą kart pre-paid. Jeśli omyłkowo saldo po zakupie w obcym regionie wciąż posiada jakieś drobne kwoty można skontaktować się z supportem Nintendo w celu wyzerowania salda. Pamiętaj jednak, że można to zrobić raz do roku!

 

Zmiana regionu odbywa się poprzez uruchomienie eShopu i kliknięcie w prawym górnym rogu na ikonkę awatara. Należy w opcji swego konta zaznaczyć edycję danych. Już jedno z pierwszych pól to Country/region of residence. Po kliknięciu w tę opcję mamy do wyboru jeden z wielu krajów na całym świecie. Musimy tutaj dokonać zaznaczenia pożądanego miejsca. Całość zapisujemy i powracamy do menu głównego. Konieczne będzie ponowne zalogowanie, po którym znajdować się będziemy już w innym regionie.

 

Od teraz możemy dokonywać zakupów w innym regionie niż Polska.

 

Zakładanie nowego konta

 

Możemy również zdecydować się na założenie zupełnie nowego konta, które traktować będziemy jako pomocnicze, rezerwowe. Należy w pierwszej kolejności wejść na stronę https://accounts.nintendo.com/, a następnie wypełnić dane nowego Nintendo Account. Konieczne będzie podanie innego adresu mailowego niż ten przypisany do naszego podstawowego konta. Tutaj także w polu Country/region of residence wybieramy interesujący nas kraj. Na pocztę powinien przyjść nam mail od Nintendo, w którym znajdować się będzie 4-cyfrowy kod niezbędny do aktywacji. Po całym procesie musimy wejść w ustawienia swej konsoli i w zakładce Users dodać nowego użytkownika. Dzięki temu otrzymujemy drugie konto, za pomocą którego możliwe są zakupy w innym regionie i instalowanie gier na naszą konsolę.

 

Jak kupować?

 

Oczywiście w przypadku zakupów w innym miejscu niż Polska, musimy zdawać sobie sprawę z ukrytych kosztów. Są to przede wszystkim opłaty bankowe za przewalutowanie, jak i również lokalne podatki. Pokazujemy zatem kilka metod płatności, z których można korzystać.

 

  • Karta debetowa lub kredytowa: to najprostszy sposób opłaty, kiedy to po prostu w czasie płatności za grę wykorzystujemy naszą polską kartę płatniczą. Wiążą się z tym dwa problemy. Po pierwsze banki liczą sobie opłaty za przewalutowanie, jak i również mają wyższe kursy walut. Ponadto niektóre kraje nie akceptują naszych kart.
  • Paypal, Skrill: są to dwa z wielu obecnych na rynku portfeli internetowych. Możemy je zasilać polskimi złotymi, a następnie płacić w obcych walutach. Również i tutaj trzeba liczyć się z opłatami, prowizjami, lecz są one niższe niż w przypadku banków.
  • Revolut: jest to coraz bardziej popularna usługa łączącą w sobie funkcjonalność banku i kantoru. Działa jako aplikacja na telefon. Możemy w jej przypadku liczyć na bardziej korzystne kursy przewalutowań.
  • Konto walutowe: w wielu polskich bankach możemy zakładać konta walutowe, dzięki którym możemy płacić w internecie bez konieczności przewalutowania. To dobra opcja, jeśli często dokonujemy takich transakcji.
  • Karta prepaid: w sklepach czy na aukcjach internetowych zakupimy oficjalne karty zdrapki z kodami do Nintendo Switch. Dzięki temu możemy bez dodatkowych kosztów płacić takimi kartami.

 

Na co trzeba uważać?

 

Przed dokonaniem zakupów najlepiej jest sprawdzić wszelkie informacje dotyczące transakcji, ceny za grę. W przypadku niektórych krajów można natrafić na spore utrudnienia. W Stanach Zjednoczonych podczas rejestracji, zmiany konta, kraju warto wybrać jeden z przyjaznych regionów. O co dokładnie chodzi? Otóż w USA nie ma jednolitych stawek podatkowych, w wyniku czego do gry mogą zostać doliczone dodatkowe opłaty. Istnieje na szczęście kilka regionów wolnych od podatków jak choćby: Milwaukie, Portland czy New Hampshire. Znajdują się one głównie w stanie Oregon.

 

Jeśli będziemy stosować się do powyższych wytycznych, to być może często czekać na nas będą promocje i okazje na Nintendo Switch, dzięki którym mamy okazję zaoszczędzić całkiem sporo środków.

Zakupy w innym regionie na Nintendo Eshop


Redaktor

Donson

Opis redaktora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *