NewsRecenzja
NewsArtykuł

Zapowiedziano retro-strzelankę Phantom Fury – kontynuację Ion Fury z 2020 roku

Na tegorocznym pokazie Realms Deep, Slipgate Ironworks i 3D Realms …

17 września 2022

Na tegorocznym pokazie Realms Deep, Slipgate Ironworks i 3D Realms  Phantom Fury, zapowiedziały wydanie kontynuacji Ion Fury z 2020 roku. Tytuł graficznie przypominał stare shootery typu Doom 64. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem, na Metacritic zdobywając 79/100 punktów. Twórcy postanowili iść za ciosem i wydać kontynuację, która pod względem stylistycznym będzie się nieco różnić od pierwszej części, mimo że w dalszym ciągu nie będzie to jakość godna next-genów.

 

Nowa gra to powrót Shelly „Bombshell” Harrison, ale teraz będzie osadzona w pełnym świecie 3D. W dalszym ciągu będzie to strzelanka pierwszoosobowa, która została zainspirowana „filmami drogi”. W eliminacji przeciwników pomoże nam bioniczne ramię Shelly. Nie zabraknie też zagadek, eksploracji i arsenału potężnej broni.

 

Poniżej opis gry:

 

Wiele lat po walce Shelly z Jadusem Heskelem stary kolega budzi ją ze śpiączki. Budzi się z bionicznym ramieniem zdolnym do niesamowitych wyczynów i nową misją: wyśledzić niebezpieczny rdzeń demona, artefakt zdolny do bezprecedensowej destrukcji, zanim złoczyńcy wpadną w jego ręce.
 
Wyrusz w pełną adrenaliny przygodę po całych Stanach Zjednoczonych, by walczyć z groźnymi żołnierzami, okrutnymi cyborgami, podłymi mutantami i wymagającymi bossami. Przebijaj się przez wrogów w satysfakcjonujących potyczkach w obskurnych hotelach Albuquerque, eksploruj opuszczone obiekty w Los Alamos, broń ulic Chicago i zagłębiaj się w bardziej złowrogie miejsca podczas jej podróży.
 
Świat Phantom Fury oferuje niesamowitą ilość interaktywności. Pilotuj helikoptery, rozwiązuj zagadki środowiskowe, włamuj się do w pełni użytecznych komputerów, graj w automaty do gier, cymbergaja i wiele więcej — jeśli coś widzisz, prawdopodobnie możesz to jakoś wykorzystać. Każda misja zawiera zaskakujące sposoby interakcji i kreatywnego omijania przeszkód.
 
Predyspozycje Shelly do potężnej broni wymagają niesamowitego arsenału. Korzystaj z ponad 20 rodzajów broni, od jej niezawodnego rewolweru Loverboy i kuli do kręgli po nowy sprzęt, taki jak strzelby przeciwpancerne, urządzenia do strzelania z naelektryzowanej pianki i sterowane drony. Ulepsz uzbrojenie za pomocą modyfikacji, takich jak nowe funkcje ognia, aby rozpętać piekło. Odblokuj nowe umiejętności dla nowej, sprytnej ręki Shelly, takie jak ataki pięścią i tarcze elektryczne, aby sprostać wyzwaniom na drodze do Rdzenia Demona.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *