Metroid Prime Trilogy Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Znany insider twierdzi, że Metroid Prime Trilogy jest skończone, ale Nintendo nie jest jeszcze gotowe do jej wydania

Od lat krążą plotki, że Nintendo zamierza wprowadzić Metroid Prime…

19 lipca 2021

Od lat krążą plotki, że Nintendo zamierza wprowadzić Metroid Prime Trilogy na Nintendo Switch. Jeff Grubb, znany insider specjalizujący się w szczególności tematami Nintendo komentował możliwość portu Metroid Prime Trilogy w podcaście Giant Bomb. Według Grubba port jest gotowy, ale Big N czeka na jego wydanie w odpowiednim czasie.

 

Trylogia trzech części Metroid Prime została pierwotnie wydana na Wii w 2019 roku i zawierała następujące tytuły: Metroid Prime, Metroid Prime 2: Echoes  i  Metroid Prime 3: Corruption. Pierwsze dwie gry zostały wydane na GameCuba, a trzecia część serii oryginalnie ukazała się na Wii. Fani Samus od wielu miesięcy czekają na remaster Metroid Prime Trilogy, który ma niejako wynagrodzić im oczekiwania na Metroid Prime 4, które cały czas jest w fazie produkcji na Nintendo Switch, o czym usłyszeliśmy ostatnio podczas prezentacji Direct E3.

 

Komentarz Jeffa Grubba dotyczący Metroid Prime Trilogy na Switcha sugeruje, że odświeżone trzy części MP mogą w każdym czasie zostać ogłoszone przez Nintendo:

 

Myślę, że trylogia Metroid Prime jest skończona i to, czy Nintendo wyda ją teraz, czy później, zależy od różnych czynników. Stwierdzam, że ta gra siedzi w już w ich kieszeni i gdy tylko Nintendo zdecyduje, że jest to właściwy moment, a Nintendo robiło to ostatnio bardzo często, więc nie jest to nic niezwykłego, to nie jest oznaka, że ​​dzieje się coś złego, to nie jest oznaka braku wiary w Metroid… Nintendo może sobie na to pozwolić i tak to robią.

Teraz dostajemy Metroid Dread w tym roku, więc wyobrażam sobie, że Metroid Prime Trilogy to coś, co wydadzą blisko wydania Metroid Prime 4 , kiedy tylko to nastąpi.

 

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy słyszymy podobne wiadomości. Już na początku 2019 roku twierdzono, że prace nad trylogią Metroid Prime zostały już zakończone. Wprowadzenie Metroid Prime Trilogy na hybrydową konsolę Nintendo w okolicach ogłoszenia/premiery Metroid Prime 4 na pewno ostro podkręciłoby hype, przypomniało graczom o tej kultowej serii i podbiłoby wskaźniki sprzedaży. Takie „cwane” zagrania widzieliśmy już nieraz, które zazwyczaj pomagało odpowiednio przypomnieć fanom o istniejących seriach.

 

Metroid Prime 4 ogłoszone na E3 2017, jest rozwijany przez Retro Studios, które pracowało nad oryginalną trylogią Metroid Prime. Jednak Nintendo nie ogłosiło żadnej daty premiery ani okna dla Metroid 4, który jest opracowywany na Nintendo Switch. Z kolei nowy wpis 2D, Metroid Dread zadebiutuje na Nintendo Switch 8 października tego roku.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *