NewsRecenzja
NewsArtykuł

Zostań mistrzem, jak w 1990 roku – Nintendo World Championships: NES Edition nadchodzi na Nintendo Switch

Nintendo właśnie ogłosiło powrót do  legendarnych chwil, zapowiadając wydanie kolekcji…

8 maja 2024

Nintendo właśnie ogłosiło powrót do  legendarnych chwil, zapowiadając wydanie kolekcji „Nintendo World Championships: NES Edition” na konsole Nintendo Switch. Od 18 lipca 2024 roku fani będą mieli okazję ponownie zmierzyć się z ponad 150 wyzwaniami, które znajdą w 13 klasycznych tytułach NES.

 

 

Jak podaje Nintendo, kolekcja zainspirowana jest oryginalnym turniejem mistrzowskim i będzie zawierać kultowe pozycje takie jak „Super Mario Bros.”, „The Legend of Zelda” i „Metroid”, umożliwiając graczom stawienie czoła wyzwaniom – na przykład zdobyciem Super Grzybka w „Super Mario Bros.” jak najszybciej czy szybkie osiągnięcie wyjścia w „Metroid”.

 

Gracze będą mieli możliwość używania kontrolerów NES dostępnych w ramach Nintendo Switch Online, a tryb multiplayer pozwoli na wspólną zabawę lokalnie. Co więcej, „Nintendo World Championships: NES Edition” wprowadzi globalne, tygodniowe rankingi online, przez co podejmowane wyzwania nabiorą charakteru współczesnych e-sportowych turniejów.

 

Wśród zaprezentowanych gier znajdziemy:

 

* Super Mario Bros.

* Super Mario Bros. 2

* Super Mario Bros. 3

* Super Mario Bros. The Lost Levels

* Excitebike

* Ice Climber

* The Legend of Zelda

* Zelda II: The Adventure of Link

* Donkey Kong

* Metroid

* Balloon Fight

* Kid Icarus

* Kirby’s Adventure

 

Entuzjaści kolekcjonowania będą mogli sięgnąć po fizyczną 'Deluxe Edition’, dostępną wyłącznie w Nintendo Store. Edycja ta zawierać będzie fizyczną kopię gry, replikę złotego kartridżu NES, 13 kart z grafikami oraz 5 stylowych przypinek z motywami NES. Cena zestawu ma wynieść 60 euro.

 

Oryginalne mistrzostwa świata w 1990 roku dla wielu graczy były pierwszym tego typu wydarzeniem, które przeszło do historii gier wideo. Teraz, dzięki „Nintendo World Championships: NES Edition”, każdy posiadacz Switcha będzie mógł spróbować swoich sił w zawodach i poczuć ducha rywalizacji jak przed laty.

 

Czy jesteś gotów zmierzyć się z czasem i innymi graczami, aby stać się prawdziwym mistrzem gier NES? „Nintendo World Championships: NES Edition” jest już dostępna w przedsprzedaży w eShopie Nintendo Switch za cenę 29.99 euro.

 

A jeśli jesteście ciekawi, co słychać u Jeffa Hansena, oryginalnego mistrza świata z 1990 roku, Nintendo przygotowało również materiał z nim w roli głównej – jak zawsze pełen pasji i wspomnień.

 

Czy ta wyjątkowa kolekcja znajdzie się w waszej bibliotece gier na Switchu? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *