Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Zwiastun Pokemon Sword/Shield prezentuje nowe pokemony, rywali i organizację przestępczą

Nowe Pokemony wzbudzają ostatnio sporo wiele kontrowersji. Fani przede wszystkim…

7 sierpnia 2019

Nowe Pokemony wzbudzają ostatnio sporo wiele kontrowersji. Fani przede wszystkim mają żal do firmy Game Freak za to, że usuwają niektóre pokemony z gry. Argumentują to lepszą warstwą graficzną, która nie należy do najpiękniejszych, a wiele assetów pamięta jeszcze czasy 2012 roku.

 

Odstawmy teraz ten spór na bok, ponieważ Pokemon Company opublikowało właśnie nowy zwiastun Sword/Shield! Krótkie wideo przedstawia przede wszystkim nowe formy znanych nam już pokemonów, będą one ekskluzywne dla regionu Galar. Jest to oczywiście kontynuacja trendu, który został zapoczątkowany za pomocą form Alolańskich. Na szczęście twórcy postanowili zmienić nieco zapomniane pokemony, które w regionie Galar będą miały szansę zabłysnąć dzięki nowemu wyglądowi. Zmiany doczekał się Weezing, który w regionie Galar przyodzieje cylinder oraz dojdzie mu typ Fairy.

Zigzagoon wraz ze swoją przemianą Linoone teraz będą bardziej przypominać borsuka oraz dojdzie im kolejna ewolucja, która będzie nazywać się Obstagoon. Cała trójka dostanie również typ Dark.

Poza tym zaprezentowano nam nowego pokemona, który bazuje najprawdopodobniej na chomiku. Morpeko, bo tak nazywa się nowy słodziak w serii, będzie miał dwie formy. Chomiczek będzie zmieniał formę zależnie od tego czy jego brzuszek jest pusty czy pełny. Oznacza to, że gdy tylko zgłodnieje, to pełen energii zwierzaczek zmieni się w mroczną istotę. Stąd jego typ Electric/Dark.

Zwiastun przedstawił nam również naszych rywali oraz typową dla serii organizację przestępczą. Dwójka nowych rywali nosi imię Bede oraz Marnie. Organizacja natomiast będzie nazywać się Yell (w tłumaczeniu „Krzyczeć”) – będzie wzorowana na Punku, czyli młodzieżowej subkulturze kojarzącej się z Wielką Brytanią.

 

 

 

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *