2K Games Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

2K Games planuje wydać więcej gier na Nintendo Switch

Dotychczasowa współpraca na linii 2K Games oraz Nintendo nie była…

24 maja 2020

Dotychczasowa współpraca na linii 2K Games oraz Nintendo nie była zbyt owocna. Oprócz cyklicznie wydawanych serii NBA 2K i WWE oraz świetnej strategii Civilization VI, biblioteka gier od tego wydawcy na Nintendo Switch wyglądała bardzo skromnie. Jednak sytuacja diametralnie się zmieniła od marcowego Nintendo Direct Mini, gdzie zostały ogłoszone porty aż trzech flagowych kolekcji od 2K. Mowa o XCOM 2, Bioshock: The Collection i Borderlands Legendary Collection, które będą miały swoją premierę już w najbliższy piątek – 29 maja.

 

Według słów Sami Thessmana – wiceprezesa 2K Games udzielonych magazynowi Famitsu wydawca chce jeszcze więcej swoich gier na konsoli Nintendo Switch:

 

 Nie mogę powiedzieć wszystkiego o naszych strategiach biznesowych, ale mogę powiedzieć, że w 2K uważamy, że nasze relacje z Nintendo są niezwykle ważne. Naprawdę chcemy nadal wypuszczać gry dla Nintendo Switch.

 

Sami podczas wywiadu został zapytany także o to, dlaczego firma zdecydowała się wypuścić wszystkie trzy kolekcje jednego dnia:

 

Cóż, od pewnego czasu mieliśmy ogromne zapotrzebowanie na te gry na Switchu, więc tak naprawdę to dlatego, że czuliśmy się źle, że wszyscy czekaliśmy tak długo. Ogłaszając i wypuszczając wszystkie te gry w tym samym czasie, mogliśmy jeszcze bardziej skutecznie połączyć to niezbędne partnerstwo i tak naprawdę dopiero je ustanowić. Niekoniecznie mieliśmy na myśli jakiś cel marketingowy lub coś takiego, ale jestem pewien, że to nie był tylko szczęśliwy zbieg okoliczności.

 

Jakie inne gry z portfolio 2K chciałbyś zobaczyć na Switchu? Na pewno spełnieniem marzeń jest trylogia Mafia, która jak dotąd została potwierdzona tylko na PlayStation 4, Xbox One i PC. Moim zdaniem port takiego Spec Ops: The Line na Nintendo Switch spotkał by się z ogromnym zainteresowaniem wśród Switch-graczy!

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *