35 najbardziej wyczekiwanych gier na Nintendo Switch – część druga

Przed nami druga część zestawienia najciekawszych gier na Switcha, które…

23 października 2020

Przed nami druga część zestawienia najciekawszych gier na Switcha, które ukażą się do końca tego roku lub w 2021. Zapraszamy!

 

Genshin Impact

Genshin Impact to gra, która ukazała się pod koniec września, jednak na premierę na Switchu wciąż musimy trochę poczekać. Dzieło studia MiHoYo to trzecioosobowa gra RPG, której akcja dzieje się w fikcyjnej krainie Teyvat. Wcielamy się tu w przedstawiciela tak zwanych podróżników, którzy stanowią kontakt, równowagę miedzy bóstwami a człowiekiem. Naszym głównym zadaniem będzie odwiedzanie różnych lokacji, wykonywanie zadań czy też walka z przeciwnikami. Możliwa jest tutaj gra solo jak i we wspólnej kooperacji. Będziemy mogli kierować różnymi członkami naszej drużyny, którzy różnią się historią, konkretnymi cechami.

 

 

Disco Elysium

Disco Elysium to gra z 2019 roku, która stworzona została przez estońską firmę ZA/UM. W 2021 roku powinna się ona ukazać także na konsole, w tym Switcha. Ta izometryczna gra RPG przenosi nas do miasta Revachol. Naszym głównym bohaterem jest pewien zmęczony życiem policjant, który musi rozwikłać sprawę związaną z tajemniczym linczem. Do pomocy otrzymujemy porucznika Kima Kitsuragiego. Wspólnie musimy zatem przystąpić do śledztwa. Gra ta bardziej nastawiona jest na narrację niż akcję. Głównie musimy dbać o stan psychiczny i fizyczny naszych bohaterów, jak i umiejętny dobór ich zdolności. Gra ta nie do końca stawia na realizm, gdyż sporo tu groteskowych, irracjonalnych zdarzeń, jak i czarnego humoru.

 

 

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers

Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers to dosyć nietypowy tytuł na naszej liście, gdyż od lutego tego roku dostępny jest on na Switchu. Problem jednak w tym, że dzieło Omega Force zarezerwowane zostało tylko dla graczy z Japonii. Czekamy zatem także na europejską premierę. Ten slasher z elementami RPG przenosi nas mniej więcej pół roku po wydarzeniach z Persony 5. Japonia staje się świadkiem dziwnych zdarzeń, które wymuszają na naszych bohaterach zmianę planów. Będziemy zatem musieli wyruszyć na wyprawę po Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie czeka na nas sporo zadań do wykonania czy przeciwników do pokonania.

 

 

Subnautica/Subnautica: Below Zero

W 2021 roku na Switchu ma ukazać się zarówno obecna od 2 lat na rynku Subnautica jak i specjalny dodatek do gry o nazwie Subnautica: Below Zero. Produkcja od Unknown Worlds Entertainment przenosi nas w przyszłość na nieznaną dotąd planetę 4546B. Nasz bohater, który jest astronautą, nieszczęśliwie rozbija się na planecie, która pokryta jest praktycznie w całości wielkim oceanem. Budzimy się w kapsule ratunkowej i musimy zrobić wszystko, aby przetrwać w tym nowym i trudnym środowisku. Zaczynamy od skromnego wyposażenia, by z czasem rozbudowywać swoją bazę i dbać o zapasy. W przypadku Below Zero mamy do czynienia z dodatkiem, w którym to powierzchnia planety zostaje skuta lodem. Do wielu zagrożeń dla naszego bohatera dojdą w związku z tym niskie temperatury.

 

 

Shin Megami Tensei III Nocturne HD Remaster

Tym razem mamy do czynienia z remasterem gry z 2003 roku. Ten jRPG przenosi nas do postapokaliptycznego Tokio, które zostało zaatakowane przez tajemnicze demony. Naszym bohaterem jest nastolatek, który przybywa do miasta akurat w momencie ataku demonów. W wyniku tajemniczych zdarzeń zamienia się w jednego z nich i to od naszych decyzji zależy, czy będziemy chcieli postawić się po stronie ludzkości czy też demonów. Będziemy tu eksplorować Tokio, rozmawiać z wieloma postaciami, wykonywać powierzone przez nich zadania. Ponadto regularnie odbywać się będą na arenie pojedynki z innymi demonami. Gra ta ma pojawić się już 29 października 2020 roku w Japonii, jednak w Europie swoją premierę będzie miała wiosną 2021 roku.

 

 

Axiom Verge 2

W przyszłym roku pojawi się także druga odsłona popularnej gry z 2015 toku. Axiom Verge 2 to dzieło Thomasa Happa. W tej platformówce naszą bohaterką zostaje miliarderka Indra. Za pomocą specjalnej windy zlokalizowanej na Antarktydzie przenosi się do innego wymiaru, w którym to świat przypomina Ziemię, lecz z upadłą cywilizacją. Gra typu metroidvania posiada grafikę kojarzoną z produkcjami z NES-a. Będziemy tu zatem przemierzać platformy, omijać pułapki, pokonywać wrogów i zbierać zaopatrzenie.

 

 

New Pokemon Snap

Kolejna gra z serii Pokemon to remaster oryginalnej produkcji z 1999 roku, która wydana została na system Nintendo 64. Wcielimy się tutaj w rolę fotografa przyrody, który będzie mógł na swoich zdjęciach uchwycić Pokémony w ich naturalnym środowisku. Naszym zadaniem zatem będzie wyszukiwanie i robienie zdjęć Pokémonów. Będziemy dzięki temu mogli wypełnić swój Pokémon Photodex. Przemierzać będziemy różne krainy, a nasze obserwacje sprawią, że być może poznamy nieznane nam dotąd fakty o stworkach.

 

 

Sports Story

W 2017 roku firma Sidebar Games wprowadziła na rynek tytuł Golf Story, który oprócz gry w golfa zawierał elementy RPG jak i kilku innych gatunków. Tym razem będziemy mieć do czynienia z podobną produkcją, lecz poszerzoną o kilka innych dyscyplin jak: baseball, tenis, piłka nożna czy siatkówka. Będziemy zatem przemierzać świat przedstawiony, rozmawiać z jego mieszkańcami oraz wykonywać powierzone nam zadania sportowe. Wyruszymy zatem w golfową przygodę, rozpoczniemy naukę w renomowanej akademii tenisowej, poszukamy zakopanego skarbu, poznamy królową.

 

 

Overwatch 2

Overwatch studia Blizzard Entertainment to jeden z większych hitów online ostatnich lat. Przebojowa strzelanka ma rzeszę oddanych fanów na całym świecie. Pod koniec zeszłego roku ogłoszono, że rozpoczęto prace nad drugą częścią. Najnowsze plotki sugerują, że najpewniej w lutym dostaniemy do testowania wersję beta lub już pełnoprawną wersję. Także i tu będziemy mogli wziąć udział w potyczkach PvP, jak i trybach kooperacyjnych PvE.

 

 

Pillars of Eternity II: Deadfire – Ultimate Edition

W 2021 roku aż 3 lata po premierze na PC użytkownicy Switcha wreszcie będą mogli zagrać w Pillars of Eternity II: Deadfire. Dzieło Obsidian Entertainment stanowi kontynuację hitu z 2015 roku. Tym razem przenosimy się o kilka lat do przodu, gdzie Eothas, bóg światła i odrodzenia, nieoczekiwanie powraca do życia. Jako ogromny posąg umieszcza się pod warownią Caed Nua, co doprowadza do jej zniszczenia. Dzięki pomocy kilku bóstw nasz bohater Widzący uchodzi z życiem, jednak będzie musiał spłacić dług. Wyrusza zatem na misję na koniec świata, gdzie czeka na niego między innymi pojedynek z Eothasem.

 

 

Pokemon Unite

W 2021 roku na Switcha i smartfona ukaże się gra Pokemon Unite. Niestety jest to jeden z najmniej oczekiwanych tytułów przez fanów, którzy masowo krytykują nadchodzącą grę. Ma to być gra typu MOBA, za którą odpowiada Tencent i The Pokémon Company. Jako darmowa produkcja pozwoli nam uczestniczyć w pojedynkach 5 na 5. Musimy zatem zdobyć więcej punktów niż drużyna przeciwna. Dostępnych ma tu być wiele Pokemonów, zaś każdy z nich będzie przez nas trenowany. Gracze najbardziej obawiają się, że gra ta zyska charakter pay to win z mikropłatnościami.

 

 

The Lord of the Rings: Gollum

Choć od premiery Władcy Pierścieni czy Hobbita minęło już trochę czasu, to jednak obie filmowe trylogie wciąż się cieszą popularnością, nie wspominając o samych książkach. Dlatego nie dziwi nas fakt, że w przyszłym roku pojawi się gra The Lord of the Rings: Gollum. Gra fabularnie osadzona została w czasie między Hobbitem a Władcą Pierścieni. Spotykamy tu zatem Smeagola/Golluma, który próbuje odnaleźć stracony pierścień. Wędrówka zaprowadzi go aż do Mordoru. Gra ma charakter TPP z elementami eksploracji oraz skradanki. Podczas rozgrywki będziemy decydować także, kogo więcej zobaczymy na ekranie – Smeagola czy Golluma. Będzie to miało wpływ na klimat gry.

 

 

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

W przyszłym roku pojawi się także produkcja łącząca specyficzny humor LEGO z marką Star Wars. Dostępne będą tu różne epizody, historie jak postaci znane ze wszystkich 9 oficjalnych filmów o Gwiezdnych Wojnach. Będziemy mogli zatem wcielić się w tak ikoniczne postaci jak Luke, Leia, Han, Rey, Darth Vader, Anakin. Oczywiście nie będziemy odtwarzać filmowych scen, gdyż fabuła będzie luźno nawiązywać do każdego filmu, a przy tym gra operować będzie sporą dawką humoru.

 

 

Shin Megami Tensei V

Przed nami kolejna gra z gatunku jRPG, jak i również piąta już odsłona cenionej na świecie serii. Dzieło studia Atlus przenosi nas do współczesnego Tokio. Japońska stolica została nieoczekiwanie zaatakowana przez demony z innego wymiaru. Jako jeden z bohaterów kierujemy tu drużyną, której zadaniem jest pokonanie wrogów. Gra ma prawdopodobnie pojawić się w przyszłym roku.

 

 

No More Heroes 3

No More Heroes po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2008 roku. Niedługo potem gracze mieli okazję spróbować swoich sił w kontynuacji. Dzieło Grasshopper Manufacture podobnie jak w przypadku Metrodia pierwotnie zostało zapowiedziane na 2020 rok, jednak ukaże się zapewne w przyszłym roku. Po raz kolejny wcielamy się tutaj w płatnego zabójcę Travisa Touchdowna. Po latach nieobecności wraca on do Santa Destroy. Ku jego zaskoczeniu nad miastem wznosi się tajemniczy obiekt. Nie pozostanie nam zatem nic innego jak zebrać ekwipunek i wyruszyć w celu odkrycia tajemnicy tego miejsca.

 

 

Metroid Prime 4

Metroid to klasyka kojarząca nam się z początkiem XXI wieku. Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych, lecz ciągle przekładanych tytułów. Mieliśmy nadzieję, że pojawi się jeszcze w tym roku, jednak wciąż brak konkretnych wieści na jego temat. Jeśli przejrzymy typowe forma graczy Nintendo, to temat ewentualnej premiery Metroida jest jednym z częściej dyskutowanych. Bohaterką gry ma być ponownie międzygwiezdna łowczyni nagród Samus Aran, która stanie do walki z Kosmicznymi Piratami.

 

 

Bayonetta 3

Bayonetta 3 to kolejne tajemnicze dzieło, którego premiera pozostaje nieznana. Po raz pierwszy gra zapowiedziana została już w 2017 roku. Od tego czasu dostajemy jednak tylko szczątkowe informacje. W maju dowiedzieliśmy się tylko, że tytuł nie uległ kasacji i wciąż trwają nad nim prace.

 

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jeden z największych hitów na Switcha, który doczekał się wielu nagród jak i wysokich ocen ze strony krytyków i graczy. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób, w tym nasza redakcja z niecierpliwością wyczekuje drugiej części. Po raz pierwszy o kontynuacji dowiedzieliśmy się podczas targów E3 2019. Na chwilę obecną wiemy tylko, że ma to być bezpośrednia kontynuacja pierwszej części. Więcej informacji zapewne poznamy dopiero za kilka miesięcy.

 

 

Lista rezerwowa

Na koniec prezentujemy listę gier, które warte są zaznaczenia, ale z wybranych powodów nie załapały się do głównego zestawienia:

 

 • Bakugan: Champions Of Vestroia
 • Cris Tales
 • Empire of Sin
 • Skater XL
 • Maneater
 • Atelier Ryza 2: Lost Legends & The Secret Fairy
 • XIII
 • Lost In Random
 • Sniper Elite 4
 • Digimon Survive
 • Ys IX: Monstrum Nox
 • Haven
 • Sakuna: Of Rice and Ruin

 

35 najbardziej wyczekiwanych gier na Nintendo Switch – część pierwsza

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *