Animal Crossing New Horizons Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Animal Crossing: New Horizons osiągnął 13,4 milionów sprzedanych kopii na całym świecie!

Animal Crossing: New Horizons to wielki hit na Nintendo Switch,…

7 maja 2020

Animal Crossing: New Horizons to wielki hit na Nintendo Switch, a dziś dowiadujemy się, jakie wyniki sprzedażowe osiągnął ten tytuł. Dzięki opublikowaniu najnowszych wyników finansowych Nintendo ujawniło, że najnowsza część Animal Crossing sprzedała sie 13,41 milionów sztuk od momentu premiery na całym świecie!

 

Najnowsza gra z uwielbianej przez graczy serii od Nintendo została wprowadzona na rynek 20 marca i sprzedała się 11,77 miliona sztuk do końca marca. Powtórzę to jeszcze raz, blisko 12 milionów egzemplarzy rozeszło się w niespełna 11 dni. Ogólnie rzecz biorąc New Horizons osiągneło wynik 13,41 milionów sprzedanych kopii fizycznych, jak i cyfrowych w ciągu pierwszych sześciu tygodni.Według Nintendo New Horizons jest  również najszybciej sprzedającą się grą dotychczas wydaną na Nintendo Switch. Kolejna najlepiej sprzedająca się gra z serii Animal Crossing New Leaf wydana na 3DS w sześć lat od premiery pochwalić się może ponad 12 milionami sprzedanych sztuk, New Horizons potrzebował 6 tygodni by przegonić ten wynik. Niesamowite!

 

Nintendo chwali się także świetną sprzedażą Pokémon Sword/ Pokémon Shield, które od premiery trafiły w ręce 17.37 milionów szczęśliwych nabywców. Mario Kart 8 Deluxe jak to ma w zwyczaju osiąga konkretne wynik, trafiając do ponad 8 milionów kolejnych zadowolonych właścicieli kończąc poprzedni rok fiskalny z wynikiem 24,77 mln sprzedanych sztuk od premiery.

 

Tak wygląda kompletny ranking sprzedażowy gier od Nintendo które przekroczyły milion sprzedanych kopii wydanych na Switcha od premiery sprzętu:

 

Mario Kart 8 Deluxe – 24,77 mln
Super Smash Bros. Ultimate – 18,84 mln
Zelda: Breath of the Wild – 17,41 mln
Super Mario Odyssey – 17,41 mln
Pokemon Sword / Shield – 17,37 mln
Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee – 11,97 mln
Animal Crossing : New Horizons – 11,77 mln
Splatoon 2 – 10,13 mln
Super Mario Party – 10,10 mln
New Super Mario Bros. U Deluxe – 6,60 mln
Luigi’s Mansion 3 – 6,33 mln
Super Mario Maker 2 – 5,48 mln
Zelda: Awakening Link – 4,38 mln
Fire Emblem: Three Houses – 2,87 miliona
Ring Fit Adventure – 2,73 miliona
Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX – 1,26 miliona
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order – 1,08 miliona
Astral Chain – 1,08 miliona

 

Wyłącznie w poprzednim roku fiskalnym, aż 27 gier na Nintendo Switch osiągnęło sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy. Ze wszystkich 27 tytułów osiemnaście gier zostało dostarczonych przez Nintendo, a 9 tytułów pochodzi od zewnętrznych wydawców.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *