PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Celebryci grający na Switchu – czy tylko Animal Crossing: New Horizons?

O tym, że Nintendo Switch stało się bardzo popularną konsolą,…

5 lipca 2021

O tym, że Nintendo Switch stało się bardzo popularną konsolą, chyba nikomu nie trzeba mówić. Okazuje się jednak, że ten niepozorny gadżet wśród gwiazd stał się pewnym symbolem oraz „must have”, którym nie zaszkodzi się pochwalić w mediach społecznościowych. Celebryci grają i nie wstydzą się o tym mówić, a szczególnie widoczne było to w okresie, gdy trwał największy hype na Animal Crossing: New Horizons. Przyjrzyjmy się więc, które znane osobistości chętnie sięgają po hybrydową konsolę.

 

Brie Larson

 

Biografia: Ta urodzona w 1989 roku aktorka znana jest przede wszystkim z roli Kapitan Marvel w dwóch kinowych hitach z uniwersum Marvela (Kapitan Marvel i Avengers: Koniec gry). Jej kariera rozpoczęła się jednak dużo wcześniej, Już w wieku 6 lat rozpoczęła naukę dramatu, była też najmłodszą studentką, jaka kiedykolwiek uczęszczała do American Conservatory Theatre w San Francisco. W 2001 roku zagrała w filmie Jak wychować tatę wytwórni Warner Bros. W 2003 zagrała w jednym z najpopularniejszych wówczas filmów Disney Channel, Na torze. W kolejnych latach jej kariera również rozwijała się wyśmienicie. W roku 2016 otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki za film Pokój (2015).

 

 

Przygoda ze Switchem: W roku 2020 mogliśmy ją zobaczyć w kilku reklamach Nintendo Switch, jak z wypiekami na twarzy gra w Fortnite na hybrydowej konsoli albo pręży się przy Ring Fit Adventure. Z kolei w innej reklamie widzimy ją w porze wieczornej, pod kocykiem, grającą w Animal Crossing: New Horizons. Oczywiście przygoda z Brie z Nintendo nie jest sprawą nową, ponieważ aktorka, jak sama twierdzi, jest długoletnią fanką giganta z Kioto. Jak wyznała dla serwisu Elle, w trakcie kwarantanny granie było regularną częścią jej życia:

Zazwyczaj tak się budzę rano. Budzę się i, wiesz, budzę się, kawa i gram. Gram w Fortnite lub w Animal Crossing. Mój mózg działa.

Jak sama stwierdziła, jest to również sposób na to, aby mogła utrzymywać kontakt ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi, co było szczególnie trudne zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19.

To był dość duży punkt skupienia mojej łączności z przyjaciółmi i rodziną i jestem za to bardzo wdzięczna. Niektórzy przyjaciele wkręcili się w Animal Crossing przeze mnie, więc jest to okazja do robienia wirtualnych zakupów lub różnych zajęć wspólnie.

Mam również Fortnite w zanadrzu, a więc dla moich bardziej konkurencyjnych przyjaciół i członków rodziny stało się to ogromnym źródłem łączności i rozrywki. Jestem teraz całkiem uzależniona od tej gry.

 

 

Nie są to jednak jedyne gry, jakie są odpalane na konsoli aktorki. Brie okazuje się być również fanką serii The Legend of Zelda i z niecierpliwością czeka na sequel Breath of The Wild. Jak mogliśmy zauważyć w reklamach, istotną rolę w jej życiu odgrywa również zabawa z Ring Fit Adventure. Zdaniem aktorki jest to naprawdę fajna gra interaktywna, która pomaga w ćwiczeniach, co jest bardzo istotne zwłaszcza w czasie pandemii. Twierdzi, że element fabularny w grze jest interesujący i nieco zabawny, a przy okazji można sobie również przyspieszyć bicie serca. Poza tym do ulubionych produkcji zdobywczyni Oscara zalicza się również Luigi`s Mansion 3, Mario Kart 8 Deluxe, Super Smash Bros. Ultimate oraz Mario Party. Widać więc, że Brie stawia przede wszystkim na wspólną, rodzinną zabawę. A jak jest z innymi celebrytami?

 

Elijah Wood

 

Biografia: Elijah Wood jest rozpoznawalny przede wszystkim z powodu swojej roli Frodo Bagginsa we Władcy Pierścieni, jednakże poza tym grał jeszcze w wielu dobrze ocenianych filmach. Ten 40-letni aktor w dużej części swoją karierę zawdzięcza matce, która jako pierwsza dostrzegła w nim talent aktorski i 7-letniego wówczas chłopca wysłała do szkoły dla dziecięcych modeli. Z kolei po pół roku zawiozła go do Hollywood, gdzie wystąpił w międzynarodowym konkursie młodych talentów. To właśnie tam został dostrzeżony przez agentów i na dobre rozpoczęła się jego kariera aktorska. W kolejnych latach przyszło mu grać u boku gwiazd takich jak Mel Gibson, Kevin Kostner czy Macaulay Culkin.

 

 

 

Przygoda ze Switchem: Związek aktora z hybrydową konsolą stał się znany, podobnie jak w przypadku Brie Larson, w roku 2020, gdy trwał największy hype na Animal Crossing: New Horizons. Elijah Wood dał się wtedy poznać jako fan konsoli i wspomnianej produkcji. Znane są liczne sytuacje, w których aktor odwiedzał wyspy innych użytkowników w celu sprzedaży rzepy.

 

 

W ubiegłym roku wystąpił również na YouTube`owym kanale Animal Talking wraz z Dannym Trejo oraz Gregiem Grunbergiem. Dla niewtajemniczonych, jest to talk show autorstwa Gary`ego Whitta, odbywający się wewnątrz gry.

 

 

Chociaż sam aktor nie wypowiada się zbyt wiele na temat swoich doświadczeń z grami wideo, to jednak okazuje się, że jest ściśle związany z przemysłem growym. W roku 2018 światło dzienne ujrzał horror science-fiction Transference, który mocno przypomina Observera od rodzimego studia Bloober Team. Elijah Wood współtworzył tę produkcję. Co prawda ukazała się ona jedynie na PC, PS4 oraz XONE, ale pozostaje nam mieć nadzieję na port na Switcha.

 

Danny Trejo

 

Biografia: Osobiście Danny`ego Trejo kojarzę głównie z ról drugoplanowych i filmów klasy B. Pomimo tego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorów meksykańskiego pochodzenia. Mało kto nie kojarzy Maczety, Desperado, Od zmierzchu do świtu, Małych agentów, Bękartów diabła czy Breaking Bad. Prowadzony przez niego w młodości tryb życia wcale nie wskazywał na późniejszą karierę aktorską. Był uzależniony od narkotyków i często popadał w konflikty z prawem. Dużo czasu spędził na ringu, zdobywając przy tym dwa tytuły. To jednak niewiele zmieniało, ponieważ przez okres 11 lat na przemian trafiał do więzienia i wychodził z niego. Jego sytuacja zmieniła się podczas pewnego anonimowego spotkania dla uzależnionych od kokainy. Poznał wówczas człowieka, dzięki któremu w roku 1985 dostał swoją pierwszą rolę w filmie Runaway Train. Dzięki temu w kolejnych latach dostawał liczne, drobne role oprychów, jak również zajmował się szkoleniem aktorów do ról bokserskich. Często występował w filmach Roberta Rodrigueza, a pierwszym z nich był Desperado. W trakcie jego kręcenia ani Trejo, ani Rodriguez nie wiedzieli jeszcze, że są kuzynami.

 

 

Przygoda ze Switchem: Tak jak w przypadku Elijah Wood, Danny Trejo dał się poznać jako zapalony gracz w 2020 roku, po premierze Animal Crossing: New Horizons. Jeśli do tej pory kojarzyłeś tego aktora wyłącznie z podrzynaniem gardeł, patroszeniem swoich ofiar i hektolitrami krwi, prawdopodobnie szokiem będzie dla ciebie wiadomość, że ten prawie 80-letni celebryta jest wielkim miłośnikiem łowienia ryb i łapania motyli na przenośnej konsoli od Nintendo.

 

 

Trejo znany jest nie tylko z zapraszania ludzi na swoją wyspę na mediach społecznościowych. Wystąpił również na wspomnianym kanale Gary`ego Whitta. Można usłyszeć i zobaczyć jego awatar zarówno w Animal Talking, jak również w Danny`s Diary with Danny Trejo.

 

 

Aktor zbytnio nie chwali się innymi produkcjami ze Switcha, przy których lubi spędzać czas. Jak myślicie, w co jeszcze gra filmowy zabijaka?

 

Mark Hoppus

 

Biografia: Tutaj już nieco zmieniamy klimat, ponieważ z aktorów przechodzimy do gwiazd muzyki. Mark Hoppus to urodzony w 1972 roku założyciel popularnego w latach 90. zespołu Blink-182 oraz współzałożyciel grupy +44. Obecnie już trochę zapomniany, ale dwa lata temu znowu dał o sobie znać poprzez wydanie albumu studyjnego NINE. W klipie do utworu Darkside występuje grupa dzieci odgrywających różne ruchy taneczne z Fortnite. Mark Hoppus, zapytany o to w jednym z wywiadów, stwierdza, że nie zna gry, ale kto by mu tam wierzył…

 

 

Przygoda ze Switchem: Zastanawiające jest, dlaczego właśnie przy okazji premiery Animal Crossing: New Horizons tak wielu celebrytów zdecydowało się na swój gamingowy coming out, jednakże Mark Hoppus również jest tego przykładem. Błędem byłoby jednak zakładanie, że muzyk kupił konsolę specjalnie dla tej gry. Lider Blink-182 już w 2017 roku pochwalił się w mediach społecznościowych Switchem, którego dostał na urodziny. Na zdjęciu, poza opakowaniem z szarymi Joy-Conami, widzimy pudełko The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

 

 

 

W trakcie transmisji na Twitchu z okazji premiery Animal Crossing: New Horizons muzyk wykonał kilka wersji akustycznych utworów z Blink-182 oraz +44.

 

T-Pain

 

Biografia: T-Pain jest producentem muzycznym oraz wykonawcą muzyki hip-hop i R&B. Do tej pory wydał trzy albumy solowe i jest uważany za pioniera popularnego obecnie efektu muzycznego auto-tune.

Przygoda ze Switchem: Muzyk nie kryje się z tym, że lubi gry wideo, nie tylko na Switchu, ale też na innych platformach. Chętnie odpalał również Animal Crossing: New Horizons. W mediach społecznościowych ochoczo dzieli się informacjami na temat tytułów, w które aktualnie gra.

 

Prowadzi również kanał, między innymi na Twitch.tv, gdzie poza rapowaniem gra w strzelanki typu Battlefield i Call of Duty. Obecnie na tej platformie ma 638 tys. obserwujących. Jeśli lubisz shootery, być może spotkałeś już go gdzieś w trakcie swoich potyczek.

 

Niniejsze zestawienie gwiazd grających na Switchu jest oczywiście bardzo krótkie, a w rzeczywistości byłby to temat na książkę. Rozrywka elektroniczna nie jest już traktowana jako przeznaczona wyłącznie dla dzieci i coraz więcej osób przyznaje się do takich zainteresowań. O kim, według was, powinniśmy jeszcze wspomnieć w tym artykule?


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *