Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Czy Nintendo Switch Pro otrzyma ekskluzywne gry? Uznany insider twierdzi, że tak!

Ostatni raport Bloomberg’a dotyczący Nintendo Switch Pro rozgrzał graczy do…

6 marca 2021

Ostatni raport Bloomberg’a dotyczący Nintendo Switch Pro rozgrzał graczy do czerwoności. Podobno nowy model będzie posiadać 7-calowy panel OLED od Samsung, który będzie wspierał rozdzielczość 720p i będzie w stanie obsługiwać „grafikę w ultra wysokiej rozdzielczości 4K” w połączeniu z telewizorem. Jednak to nie jedyne plotki dotyczące Switch Pro.

 

Sprawdzony specjalista w branży i renomowany insider NateDrake informuje na forum ResetEra, że konsola Nintendo Switch Pro otrzyma kilka ekskluzywnych gier wyłącznie na mocniejszą wersję konsoli. Wiadomości te zostały opublikowane przez niego w odpowiedzi na raport Bloomberg. Co więcej, NateDrake twierdzi, że gry które mają trafić tylko na Nintendo Switch Pro będą „w szczególności” pochodzić od partnerów third-party, co sugeruje, że będą to gry wieloplatformowe, których nie da się uruchomić na standardowej konsoli Switch.

 

Pojawią się wybrane oferty na wyłączność, zwłaszcza od partnerów zewnętrznych. Może nie być ich wiele, ale znam już przynajmniej jedną.

 

No ale jak, na „Pro” wyjdą gry, które ominą podstawową wersję Nintendo Switch ?! Część z was na pewno zadaje teraz sobie to pytanie w głowie. Trzeba pamiętać, że Nintendo już dwa razy „wywinęło” podobny numer. W 2008 japoński gigant wprowadził na rynek Nintendo DSi XL z czterokrotnie większą ilością pamięci RAM i dwukrotnie wyższą wydajnością procesora niż oryginalny DS. Nintendo DSi XL otrzymało ekskluzywny sklep, a różne firmy wyprodukowały ponad 200 gier na ten sprzęt.

Kolejna generacja konsol doczekała się również ulepszonego modelu i mowa tu o New Nintendo 3DS. Nowa wersja 3DS otrzymała podwojoną ilość pamięci RAM oraz ulepszony procesor. Mocniejszy wariant 3DS otrzymał w sumie siedem ekskluzywnych tytułów, w tym Xenoblade Chronicles 3D. Kilka gier otrzymało również ulepszenia wydajności, które drastycznie poprawiły jakość rozgrywki.

 

Podsumowując, nie byłoby wielkim zaskoczeniem gdyby Nintendo obrało podobną drogę przy kolejnym modelu „Super Nintendo Switch”. Jeśli słowa insidera znajdą potwierdzenie w przyszłości, to osoby decydujące się na zakup mocniejszej wersji Switcha będą mogły liczyć na gry, które z uwagi na ograniczoną moc NS omijają ten sprzęt. Czy w niedalekiej przyszłości tytuły tj. Final Fantasy VII Remake, Assassin’s Creed: Valhala, Call of Duty, Resident Evil Village, czy Red Dead Redemption 2 ukażą się na konsoli Nintendo ? W tej sytuacji istnieje naprawdę wielkie prawdopodobieństwo, że tak!

 

Mamy jednak nadzieję, że „exami” będą to wyłącznie produkcje od zewnętrznych developerów. Wszystkie tytuły od Nintendo na Switcha powinny trafić zarówno na aktualny, jak i nowszy model, z ulepszoną grafiką i wydajnością dla tego drugiego. Będzie to jedyne uczciwe rozwiązanie dla bazy blisko 80-milionowej bazy posiadaczy Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *