NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dead Cells Fatal Falls – nowe DLC jeszcze w styczniu oraz nowy zwiastun

Nowe DLC do Dead Cells o nazwie Fatal Falls pojawi…

12 stycznia 2021

Nowe DLC do Dead Cells o nazwie Fatal Falls pojawi się na Switchu oraz innych platformach już 26 stycznia. Jest to już drugie płatne DLC do gry, wraz z którym mają pojawić się nowi wrogowie, nowe bronie oraz dwa zupełnie nowe biomy. Jednocześnie udostępniono też nowy zwiastun oraz garść nowych informacji.

 

DLC Fatal Falls wprowadza znaczną ilość nowej zawartości dla fanów, w tym dwa nowe biomy w środkowej fazie gry, nowy zabójczy boss oraz mnóstwo nowych broni i przedmiotów. Wydany dzisiaj zwiastun przedstawiający rozgrywkę prezentuje nowe biomy The Fractured Shrines i The Undying Shores, a także dziwaczny nowy boss – Strach Na Wróble, którego obecni fani mogą kojarzyć jako Królewski Ogrodnik.
 
 
 
Te dwa nowe biomy obszarom „Stilt Village”, „Clock Tower” i „Time Keeper” i mają służyć jako alternatywne ścieżki, w celu urozmaicenia biegu w środkowej fazie gry. Na nowych ścieżkach fani mogą spodziewać się spotkania morderczego miecza dla zwierząt (dlaczego nie?) i nowych, nieco psychotycznych wrogów, takich jak Myopic Crow, Clumsy Swordsman, Compulsive Gravedigger i wiele innych (łącznie osiem), których kulminacją jest finałowy boss, Strach Na Wróble. (lepiej, żebyś miał oko na te wybuchające grzyby, gdy go spotkasz).
 
 
 
Czym jednak byłaby nowa aktualizacja bez nowej broni? Nowy maniakalny miecz Fatal Falls (wspominaliśmy, że potrafi latać?) został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić graczom brutalność prawdziwego odpowiednika Great Owl i Mushroom Boi. Dodano także kosy, niewątpliwie są one jednymi z najbardziej kultowych istniejących w grze broni – są one przyciągane przez wrogów i podążają za tobą przez jakiś czas. Łącznie dodanych zostało siedem nowych broni: piorunochrony, latarnia przewoźnika, sierp stracha na wróble, żelazna laska, kły węża, serenada i kokon. Każdy z nich pomoże ci w różnych obszarach dwóch nowych biomów. A ponieważ chcemy, abyście czuli się dobrze ORAZ dobrze wyglądali, w sumie do aktualizacji dodano 10 nowych strojów.

 

W eShopie jest już możliwość zamówienia dodatku Fatal Falls w cenie 20 zł. Istnieje również możliwość zakupu paczki The Fatal Seed Bundle w cenie 120 zł (do 10 lutego obowiązuje promocja i cena paczki to 80 zł). Zawiera ona podstawową wersję gry i trzy dodatki: The Bad Seeds, Fatal Falls (każdy z nich do kupienia oddzielnie w cenie 20 zł) oraz darmowy Rise of Giant. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli zdecydujemy się na zakup paczki to podstawową wersję gry będziemy mogli odpalić dopiero w dniu premiery najnowszego dodatku, czyli 26 stycznia.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *