Disney Dreamlight Valley Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Disney Dreamlight Valley otrzymuje nową aktualizację. Oto lista zmian

Disney ostatnio mocno daje o sobie znać podbijając nowe rynki….

16 września 2022

Disney ostatnio mocno daje o sobie znać podbijając nowe rynki. Mowa tu nie tylko o otwarciu swojej platformy streamingowej będącej konkurencją dla Netfliksa i HBO Max, która natychmiast zdobyła sobie sporą rzeszę odbiorców. Już niedługo swoją premierę na Switchu będzie miała odpowiedź na Mario Kart 8 Deluxe, czyli Disney Speedstorm od francuskiego Gameloftu. Ten sam producent zajął się stworzeniem wydanego niedawno we wczesnym dostępie Disney Dreamlight Valley, przeznaczonego w szczególności dla fanów Animal Crossing: New Horizons oraz Stardew Valley.

 

W Disney Dreamlight Valley można grać we wczesnym dostępie od 6 września, natomiast wczoraj udostępniona została aktualizacja zawierająca następujące zmiany:

 

Szczęśliwego dnia łatki mieszkańcy Doliny!
 
Za nami pierwszy tydzień po premierze Wczesnego Dostępu i z przyjemnością dzielimy się z Wami pierwszą łatką do Disney Dreamlight Valley. Uważnie słuchaliśmy waszych opinii udostępnianych za pośrednictwem mediów społecznościowych, Discorda i obsługi klienta, i w tym patchu rozwiązaliśmy wiele znanych problemów. Podczas gdy łatka jest obecnie udostępniana wszystkim graczom (aby ją otrzymać, upewnij się, że masz połączenie z Internetem), otrzymanie jej na urządzeniu może potrwać do 2 godzin. Zalecamy częste sprawdzanie, jeśli nie widzisz jeszcze, że jest dostępny.
 
Dla osób grających na wielu urządzeniach z funkcją cross-save: upewnij się, że wszystkie platformy, na których grasz, zostały zaktualizowane przed zmianą urządzeń, aby zapobiec dalszym problemom.
 
Poniżej znajduje się szczegółowa lista tego, czego można się spodziewać po dzisiejszej łatce:
 
Balans w grze:
 
Dostosowano częstotliwość pojawiania się i tabele łupów dla błyszczących zakopanych przedmiotów:
 
– Zwiększony zasięg odrodzenia.
 
– Zmniejszono minimalną i maksymalną liczbę iskrzących się zakopanych przedmiotów, które mają się pojawiać w danym momencie w danym gatunku.
 
– Dodano odłamki snów do tabeli łupów z nagrodami.
 
– W przypadku każdego lśniącego zakopanego przedmiotu pojawiła się szansa na pojawienie się 1-2 Night Shards lub 1-2 Dream Shards.
 
Dostosowano tabele łupów do karmienia stworzeń:
 
– Usunięto Kwiaty z tabel łupów.
 
– Dodano odłamki snów do tabel łupów podczas karmienia zwierzątek czymś, co „lubią”. Wcześniej odłamki snów można było zdobyć tylko dzięki karmieniu zwierząt czymś, co „kochają”.
 
Dostosowano tabele łupów do czyszczenia Cierni Nocy:
 
– Zmniejszona szansa na upuszczenie węgla.
 
– Zwiększona szansa na wypadnięcie odłamków snów.
 
Poprawki:
 
Ogólne:
 
– Naprawiono błąd nr 7, który powodował, że niektórzy gracze mieli problem z zacinaniem się gry na ekranie wczytywania, jeśli wyszli z gry, mając aktywne wzmocnienie „Dobrze nakarmione”.
 
– Naprawiono problem z desynchronizacją konta, który występował po wybraniu opcji „Powrót do ekranu tytułowego” w sklepie Epic Games Store.
 
– Naprawiono problem powodujący desynchronizację niektórych użytkowników z ich profilu z powodu opóźnienia połączenia.
 
– Ulepszone ponowne połączenie online podczas gry.
 
– Ulepszone nagrody Pakietu Założyciela zapewniające celność, dające brakujące nagrody. Będziemy nadal monitorować ten problem i w razie potrzeby badać dalsze poprawki błędów. Jeśli napotkałeś ten błąd: Zamknij całkowicie grę i uruchom ją ponownie, gdy masz połączenie z Internetem, a następnie sprawdź, czy w skrzynce odbiorczej nie pojawiła się nowa wiadomość zawierająca brakujące elementy.
 
Interfejs użytkownika i doświadczenie:
 
– Zwiększony rozmiar czcionki tekstu na Switchu.
 
– Zwiększona prędkość ładowania menu.
 
Stabilność:
 
– Zmniejszona częstotliwość awarii na Switchu. Dodatkowa optymalizacja będzie dostępna w przyszłych aktualizacjach.
 
Poszukiwanie:
 
– Naprawiono problem polegający na tym, że przedmioty misji nie pojawiały się w Sklepie Sknerusa McKwacza. Jeśli napotkałeś ten błąd: Przedmiot nie pojawi się w Sklepie Sknerusa McKwacza, ale pojawi się w losowej, odblokowanej lokalizacji poza wioską jako zapas. Jeśli masz trudności ze znalezieniem przedmiotu, skontaktuj się z działem obsługi klienta.
 
– Naprawiono problem z zadaniem WALL·E „Nieśmiały mały robot” z gaśnicą, która nie działała poprawnie. Jeśli doświadczyłeś tego błędu: Możesz znaleźć gaśnicę czekającą na Ciebie w Sklepie Sknerusa McKwacza.
 
– Naprawiono problem z przedmiotem z zadania Kaczora Donalda „Dom odpowiedni dla kaczki”, który pojawiał się w niedostępnej części jego domu.
 
– Naprawiono problem z zadaniem „Wielkie ponowne otwarcie Sknerusa McKwacza” Scrooge McDuck, w którym tworzenie doniczek nie działało poprawnie. Jeśli doświadczyłeś tego błędu: możesz znaleźć dodatkowe doniczki tuż za sklepem Sknerusa McKwacza. Usuń je za pomocą trybu edycji mebli, aby stworzyć z nich.
 
– Naprawiono błąd, przez który przedmioty misji utknęły na dnie Mistycznej Jaskini na plaży.
 
– Naprawiono błąd, w wyniku którego ukończenie zadania Goofy’ego „Wyprawa na ryby” nie działało poprawnie, jeśli ekwipunek gracza był pełny.
 
– Naprawiono błąd, przez który fragment pamięci pojawiał się w niedostępnej części Biblioteki Dreamlight Merlina.
 
– Naprawiono problem z zadaniem Elsy „Jak wygląda w domu”, w którym można było złapać błyszczącego śledzia zbyt wcześnie w zadaniu. Jeśli doświadczyłeś tego błędu: możesz teraz złapać kolejnego błyszczącego śledzia. Drugi zostanie usunięty pod koniec zadania.
 
Personalizacja (dom, dolina, awatar):
 
– Naprawiono problem, w którym skrzynie umieszczone w domu gracza mogą znikać po dodaniu nowych pokoi. Jeśli napotkałeś ten błąd: Dodaj nową, wykonaną skrzynię do swojego domu. Twoje przedmioty, które zniknęły, pojawią się ponownie tutaj.
 
– Naprawiono błąd, przez który gracze, którzy importowali ubrania z narzędzia projektanta awatarów, nie mogli zmienić ubrania lub ubranie było niewidoczne.
 
– Naprawiono błąd, przez który niektóre nagrody z Gwiezdnej Ścieżki były dostępne do zdobycia w obszarach gry, do których nie były przeznaczone.
 
– Naprawiono problem z suknią Ariel’s Seafoam (nagroda przyjaźni), w którym była wyświetlana jako niewidzialna.
 
– Naprawiono błąd, przez który gracz nie mógł gotować na piekarniku i okapie podarowanym przez Remy’ego (Nagroda Przyjaźni).
 
Różne:
 
– Dostosowany motyw Miguela.

 

 

 

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *