Dragon Quest XI S_ Echoes of an Elusive Age okladka

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age

Rating: 7.0/10. From 3 votes.
Please wait...

Gatunek: RPG

Data premiery: 27.09.2019

Wydawca: Square Enix

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 12

Nasza ocena


Dragon Quest XI S_ Echoes of an Elusive Age okladka

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: RPG

Data premiery: 27.09.2019

Wydawca: Square Enix

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 7.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Ocena redakcji:


Dragon Quest to niezwykle ceniona i znana marka, która od lat obecna jest już na rynku gier komputerowych. Dzieło Square Enix i studia Orca jest już jedenastą odsłoną tego cyklu. Swą premierę miało w 2017 roku na Nintendo 3DS, a od 2019 dostępne jest także na Switcha.

 

Ku przeznaczeniu

 

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age jest produkcją RPG, w której to przenosimy się do krainy Lotozatasia. Wcielamy się w szesnastoletniego mieszkańca wioski Ishi. W dniu swych urodzin chłopak dowiaduje się, że jest wcieleń legendarnego herosa, który wiele lat temu ocalił świat przed zagładą. Jednocześnie ma przeczucie, że wkrótce może wydarzyć się coś strasznego. Chcąc odnaleźć swe przeznaczenie, musimy wyruszyć z nim w podróż. Towarzyszyć nam będą przyjaciele: Emma oraz przewodnik Camus. Rozgrywka polega na przemierzaniu sandboksowego świata, w którym napotkamy wiele postaci, zadań i przeciwników. Zarówno główny gracz jak i pomagające mu postaci posiadają drzewko rozwoju, przez co możemy odpowiednio rozwijać ich umiejętności. Podczas podróży istotne jest prowadzenie rozmów z napotkanymi postaciami, albowiem możemy od nich dowiedzieć się wiele o okolicy bądź też zlecą nam zadania do wykonania. Czekają na nas także liczni przeciwnicy: od najsłabszych po takich, których bez doświadczenia, przedmiotów i umiejętności nie pokonamy. Każda walka toczy się w trybie turowym, dlatego ważny jest dobór odpowiedniej taktyki.

 

Świat w grze

 

W porównaniu do oryginału z Nintendo 3DS wersja na Switcha posiada kilka nowych misji i historii. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age wspaniale prezentuje się pod względem wizualnym. Postaci zostały wykonane w typowym stylu dla mangi. Świat przedstawiony pełen jest wielobarwnych szczegółów, a poszczególne krainy znacząco różnią się od siebie: napotkamy zarówno krainy pełne zieleni, jak i piaszczyste pustynie, góry pokryte śniegiem i lodem. Po mapie poruszać się możemy pieszo lub konno. Jednocześnie producenci dla skrócenia czasu wprowadzili opcję zmiany grafiki na wersję 16-bitową. Dzięki temu niczym w klasycznych grach możemy szybciej poruszać się po mapie. Gra przeznaczona jest jedynie do rozgrywki w trybie pojedynczego gracza.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age

 

 

 

Na temat