NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dragon Quest XI S – pierwszy trailer na Nintendo Switch i porównanie z PS4

Pierwotna wersja Dragon Quest XI wyszła na konsolę PS4 i…

22 grudnia 2018

Pierwotna wersja Dragon Quest XI wyszła na konsolę PS4 i komputery osobiste, 3DS również otrzymał swoją wersję, ale ona zbyt odbiegała od wersji na „duże” sprzęty. Jedenasta część Dragon Questa była też zapowiadana na „NX”, które okazało się po prostu Switch’em. Niedawno okazało się, że wersja na najnowszą konsolę Nintendo będzie posiadała dopisek „S” w tytule. Niektórzy twierdzą, że oznacza on po prostu „Switch”, inni mówią o wykastrowanej wersji „slim”, jest też teoria, w której mówi się o znaczeniu „Seiyu” – oznacza to nic innego jak aktorów głosowych, bo wersja na „przełącznika” ma posiadać w pełni dubbingowane kwestie po Japońsku. Głos w wersji na Switcha uzyska ponad 200 postaci. Tak prezentuje się główna obsada:

 

  • Erik ( Kouki Uchiyama znany m.in. z Soul Eater i One Punch Man)
  • Veronica (Maaya Uchida znana m.in. z roli Alluki z HunterxHunter)
  • Serena  (Sora Amamiya znana m.in z głownej roli w Akame ga Kill!)
  • Sylvando (Masaya Onosaka znany m.in z Dragon Ball Kai i Bleach)
  • Rab (Mugihito znany m.in. z Dr. Slump i Neon Genesis Evangelion)
  • Jade (Ami Koshimizu znana m.in z Kill la Kill)

 

Podczas trwającego jeszcze Jump Festa 2019 otrzymaliśmy pierwszy zwiastun wersji na Nintendo Switch. Premiera jest planowana na rok 2019.

 

 

 

Jak wypada wersja na Switcha przy mocniejszym PS4? Po tym jednym trailerze ciężko stwierdzić. Jednak można wyłapać pojedyncze fragmenty i porównać je z kardami z PS4. „Tutaj” jest skromne porównanie (zrzuty są po tych samych konwersjach, obie wersje gier wyglądają lepiej niż na tym obrazku). Widać, że przenośna wersja ma gorszej jakości tekstury i trochę bardziej skromną geometrię. Poniższy film również uwidacznia minimalnie gorsze oświetlenie. Mimo tych drobnych różnic, wersja na Switcha wciąż robi ogromne wrażenie!

 

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *