Divinity Original Sin II Definitive Edition
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Larian Studios słucha fanów, Divinity Original Sin 2 otrzymało język polski na Nintendo Switch!

We wrześniu 2019 roku podczas prezentacji Nintendo Direct niespodziewanie otrzymaliśmy…

30 stycznia 2020

We wrześniu 2019 roku podczas prezentacji Nintendo Direct niespodziewanie otrzymaliśmy Divinity Original Sin 2 na Nintendo Switch. Gra pierwotnie wyszła na PC, gdzie od ponad roku posiadała polskie napisy, niestety wersja na Nintendo Switch wybierała język na podstawie opcji wybranej w menu konsoli. Jak wiadomo Switch nie posiada systemu w naszym ojczystym języku. To właśnie z tego posiadacze Switcha nie mogli cieszyć się z polskiej lokalizacji.

 

Gdy tylko dowiedzieliśmy się o danym problemie, to od razu wysyłaliśmy masę wiadomości do twórców gry. Wskazaliśmy w czym tkwi problem oraz jak go rozwiązać. Larian Studios wysłuchało naszych próśb i niedawno dodało patch, dzięki któremu możemy zmienić język z poziomu menu konsoli!

 

Choć ta informacja pozornie nie jest czymś wyjątkowym, to należy mieć na uwadze, że polska społeczność Nintendo Switch sporo traci na braku polskich lokalizacji w grach na konsolę Nintendo. Dlatego ta informacja udowadnia dwie rzeczy:

  1. Twórcy gier na Switcha często nie zdają sobie sprawy, że Nintendo Switch nie obsługuje polskiego języka, przez co nawet nie fatygują się dodać zmiany opcji lokalizacji z poziomu menu gry.
  2. Zalewanie dewelopera gradem maili i proszenie o dodanie lokalizacji (która na dobrą sprawę istnieje!) jest sensowna i skuteczna. Wystarczy się wspólnie zmobilizować! Przypadek Divinity Original Sin 2 nie jest odosobniony – Torchlight 2 również otrzymał paczkę ze spolszczeniem.

Dzięki polskim napisom dużo łatwiej chłonąć tak dużą i złożoną grę! Czy warto zagrać? Jak najbardziej, więcej szczegółów znajdziecie w naszej recenzji.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami pisali w sprawie języka polskiego do Larian Studios! Miejmy nadzieję, że w przyszłości więcej deweloperów będzie w ten sposób reagowało na nasze prośby.

 

 

 

Dodatkowo do gry został dodany darmowy dodatek Gift Bag 4, który wprowadza kilka opcjonalnych nowości:

  • From The Ashes – Członkowie drużyny automatycznie są wskrzeszani po użyciu posłania poza walką,
  • Source Meditation – punkty źródła są odnawiane po użyciu posłania
  • Divine Talents – Dodano kilka nowych umiejętności, które są dostępne w kreatorze postaci oraz re-specjalizacji
  • Spirit Vision – trwa wiecznie i ma większy zasięg.

 

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *